Škorpil stále neporažen. Liberec vyhrál derby 2:1

Liberec porazil Jablonec 2:1
Ladislav Škorpil zůstáva neporažen.
Ladislav Škorpil zůstáva neporažen. | Foto: Aktuálně.cz

Jablonec - Slovan Liberec zůstává pod taktovkou trenéra Škorpila stále neporažen.

V pondělní dohrávce 12. kola fotbalové Gambrinus ligy zvítězil v severočeském derby na půdě Jablonce 2:1. O osudu utkání rozhodla první půle, ve které si Liberečtí vypracovali dvoubrankový náskok.

Zápas měl od úvodních minut nadprůměrné tempo, a to vyhovovalo zejména hostujícímu týmu. Již v 10. minutě vystřelil Frejlach, ale brankář Špit si s jeho střelou poradil.

V další příležitosti se Liberečtí ocitli o čtyři minuty později. Po přihrávce Nezmara se do obrovské šance tlačil Jan Blažek, ovšem před ním stačil odkopnout do bezpečí Milan Fukal.

Liberecký útočník, který se do základní sestavy vrátil po pauze způsobené zraněním, se však dočkal o chvíli později. Ve dvacáté minutě využil sklepnutého centru spoluhráče Papouška a otevřel skóre zápasu.

Ani vstřelená branka neubrala hostům na aktivitě a ti dále útočili na branku Špita. Odměnou jim byl druhý vstřelený gól po půlhodině hry. Na rohový kop nejlépe zareagoval Jan Nezmar, jenž hlavou zvýšil na 2:0.

Jablonec se do první velké šance dostal až pět minut před pauzou. Po rohovém kopu se v hlavičkovém souboji prosadil Fukal, jenže brankář Zlámal byl pozorný.

Přesto domácí mohli jít do kabin pouze s jednobrankovým mankem. Minutu před odchodem do kabin se dostal k nadějné střele Klapka, ovšem nedokázal zamířit mezi tři tyče.

Jablonec stihl zápas pouze zdramatizovat

Ve druhém poločase se dlouho zdálo, že si hostující tým vedení pohlídá. Ovšem v 62. minutě se ke střele zpoza vápna dostal Jan Svátek a technickou střelou snížil na 1:2.

Domácí se po této brance probrali, začali hrát aktivněji a o další dvě minuty později mohli vyrovnat. Do další šance se totiž tlačil opět Svátek, jenže tentokrát mu liberečtí obránci míč s vypětím všech sil ukopli.

Hosté pak chytře kouskovali hru, a tak se náznaky jabloneckého útoku roztříštily. Výjimkou byla v 81. minutě dalekonosná střela Flachbarta, se kterou si ale Zdeněk Zlámal s přehledem poradil.

Nic dalšího už se v dohrávce nestalo, a tak liberecký trenér Ladislav Škorpil zůstává po svém opětovném angažování stále neporažen. Naopak jeho protějšek František Komňacký tento titul po pondělku ztratil.