reklama
 
 

Šikulu Pilaře chce Wolfsburg, Jiráčka půl Evropy

14. 11. 2011 5:00
Září v Plzni i reprezentaci: o Pilaře i Jiráčka je zájem

Praha - Fotbalista Václav Pilař, střelec nádherného a hlavně důležitého pátečního gólu do sítě Černé Hory, má nabídku přestoupit v zimě do bundesligového Wolfsburgu. Aktuálně.cz to prozradil jeho agent Jiří Stejskal.

Velký zájem na přestupním trhu je také o Pilařova spoluhráče z Plzně i reprezentace Petra Jiráčka.

"Ohledně Vaška Pilaře nám učinil konkrétní nabídku Felix Magath, kouč Wolfsburgu. V několika zápasech ho na podzim osobně sledoval. U něj mám jistotu, že by Vaškovi stoprocentně dal šanci na hřišti. To je pro nás důležité: aby Vašek Pilař v případě přestupu zamířil tam, kde by se nezastavil jeho sportovní růst tím, že by měl problém vejít se do sestavy," vysvětluje agent.

"Z Plzně mám ovšem signály, že hráče v zimě pustit nechtějí, celá ta situace je poměrně komplikovaná," dodal.

Pilař je totiž kmenovým hráčem Hradce Králové a v Plzni je toliko na ročním hostování s opcí. "Máme s Plzní určitou dohodu, že by na případném Pilařově zimním přestupu oba kluby participovaly," říká Richard Jukl, ředitel hradeckého klubu.

Čtěte více:
Češi se přiblížili Euru, Černou Horu porazili 2:0
Plašil je nový Galásek. A Čech mág osudových vteřin
Černohorský tisk: Pražský mráz zmrazil naše šance

Podle informací Aktuálně.cz by si Hradec a Plzeň rozdělily po 15 milionech korun. Nabídka Wolfsburgu totiž činí 30 milionů. To je na hráče, kterého po utkání s Barcelonou osobně pochválil i její kouč Pep Guardiola, relativně málo.

Pilařova cena by se za normálních okolností mohla pohybovat až u sumy 100 milionů korun.

Magath za Pilaře nabízí  30 milionů

Jenže věc se má tak, že Pilařova profesionální smlouva s Hradcem Králové vyprší už 30. června 2012. Alespoň tedy podle Stejskala.

"Ne, Pilaře máme smlouvou podchyceného až do léta 2013," reaguje Jukl.

Co na to agent Stejskal? "Smlouva registrovaná na svazu je napsaná do léta 2012. Ale máme s Hradcem určitá ujednání a gentlemanské dohody, ze kterých plyne, že by Václav Pilař rozhodně v žádném případě neodešel teď v létě zdarma. Naše vztahy s Hradcem byly vždycky navýsost korektní a nemíníme na tom nic měnit."

Dalším významným hráčem ve hře je každopádně Viktoria Plzeň, která má po vypršení hostování na Pilaře opční právo. Ale jen ve smlouvě s Hradcem, nikoli s hráčem, který dohodu klubů teoreticky nemusí v tomto případě respektovat. 

Lze očekávat, že se Plzeň pokusí přimět Pilaře, aby se jí smluvně zavázal na delší období.

Jiráček v Nedvědových stopách

Dalším transferovým trumfem v plzeňském dresu je Petr Jiráček. Za něj by si v Plzni údajně představovali až 100 milionů korun.

"Z hlediska Petrova fotbalového růstu by teď pro jeho odchod do zahraniční ligy byla optimální chvíle," míní jeho agent Dalibor Lacina. 

"Petr kráčí cestou postupných kroků, usilovně na sobě pracuje a zdolává jednu hranici za druhou. Podobně jako Pavel Nedvěd," srovnává agent. 

"Já jsem s ním začal spolupracovat před pěti lety, tehdy hrál za druholigový Sokolov. Prosadil se do kádru Plzně, pak do její ligové sestavy. Dalším krokem byl fakt, že výborně chytil tempo i v evropských pohárech.

A v reprezentaci hned po několika odehraných zápasech patří mezi její důležité pilíře. Dalším logickým krokem je přestup do zahraničí," míní Lacina. "I proto, že Petrovi je už 25 let, má nejvyšší čas."

Zájem o Jiráčka Lacina registruje z Itálie, Nizozemska, Německa a Ruska. "Ozval se i jeden anglický klub. Představy Plzně o odstupném jsou ovšem velmi vysoké. Takovou sumu může zaplatit málokterý klub v Evropě," přemítá Lacina.

Majitel Paclík: Rozprodej nebude

Majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík zůstává klidný.

"Už před rokem v zimě jsem všude četl, jak budeme rozprodávat. A nerozprodávali jsme. Teď k ničemu takovému také nemáme důvod. Klíčové je pro nás sportovní hledisko. Z klubu pustím vždy jen toho hráče, za kterého budu mít náhradu."

autor: Luděk Mádl | 14. 11. 2011 5:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama