Olomoucký obránce má zlomenou lýtkovou kost
Radim Kučera
Radim Kučera | Foto: SK Sigma Olomouc

Olomouc - Fotbalistům Olomouce bude minimálně šest týdnů scházet kapitán Radim Kučera.

Obránce se zkušenostmi z německých lig si v nedělním utkání proti Brnu zlomil lýtkovou kost.

Třígólové vítězství nad Brnem tak bylo pro Sigmu vykoupeno draze. Možná až na dva měsíce přišla o oporu svých zadních řad, která se zranila po souboji o míč v 35. minutě. "Srazili se tam nohama s protihráčem, byla to nezaviněná srážka. Bude chybět asi šest týdnů," řekl po utkání trenér Zdeněk Psotka.

Klokani zachránili remízu až v nastaveném čase
Spartu vyloupila i Plzeň a dál vede ligovou tabulku
Sparta trestala: Řepku za alkohol, Brabce za klobásu

Pro druhý tým ligové tabulky je to citelný zásah do sestavy. Kučera byl pilířem defenzivní linie, která navíc od prvního kola hraje a funguje v nezměněném složení. "Tohle nám kalí radost z dnešního vítězství," posteskl si Psotka.

I bez Kučery Sigma ve druhé půli souboje s Brnem územní převahu vyjádřila střelecky a soupeře z posledního místa ligové tabulky zdolala jasně 3:0. "Bez Kučery jsme tam ale měli jediného klasického obránce a naše defenzíva nebyla bez chyb," dodal Psotka.

Při Kučerově absenci by se šance ve středu obrany mohl dočkat dvacetiletý Dreksa či ještě o tři roky mladší Kalas, který je v týmu na hostování z Chelsea.