Šeterle: Vyhazov Koubka? Lidsky katastrofální. Odcházím

Luděk Mádl Sport Luděk Mádl, Sport
10. 3. 2014 11:41
Jaromír Šetrle se rozhodl skončit ve své funkci generálního manažera fotbalové Slavie. Kvůli odchodu Miroslava Koubka.
Jaromír Šeterle.
Jaromír Šeterle. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Jaromír Šeterle je na odchodu z funkce generálního ředitele fotbalové Slavie. Svůj úmysl klub opustit už sdělil bratřím Řebíčkovým, kteří klub vedou.

Svůj krok zdůvodňuje jednoznačným nesouhlasem  s tím, že byl minulý týden z funkce odvolán trenér A-týmu Miroslav Koubek. A to v době, kdy  byl Šeterle s rodinou na jarních prázdninách v zahraničí, takže všechno proběhlo za jeho zády.

„Sdělil jsem předsedovi představenstva Adamu Řebíčkovi i vlastníkovi klubu Aleši Řebíčkovi, že s odvoláním trenéra Koubka absolutně nesouhlasím. Byl to krok po lidské stránce katastrofální, po věcné stránce špatný.  Oznámil jsem jim, že z tohoto důvodu mám v úmyslu Slavii opustit,“ řekl Šeterle deníku Aktuálně.cz.

„Dnes hraje Slavia zápas v Teplicích, i z toho důvodu k tomu nechci říkat cokoli dalšího a dělat si nějakou svoji one-man show. Věřím, že můj odchod ze Slavie proběhne stejně kulturně jako před časem můj příchod. Počítám, že zítra vše doladíme,“ řekl Šeterle.

Minulé pondělí nové sportovní vedení klubu, za které hovořil sportovní ředitel Karol Kisel a ruský poradce Igor Kornějev, odvolalo Miroslava Koubka a nahradilo ho nizozemským koučem Alexem Pastoorem. Ten dnes večer povede tým poprvé v utkání v Teplicích (online jeho premiéru budeme sledovat zde).

Změna má souviset s blížícími se úpravami vlastnické struktury Slavie, do níž má vstoupit ruský investor.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy