AS Řím opět ztratil a Juventus mu unikl už na devět bodů

22. 2. 2015 17:31
Tottiho trefa AS na tři body nestačila
Tottiho trefa AS na tři body nestačila | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AS Řím ve 24. kole italské ligy opět ztratili a na první Juventus ztrácí po remíze 1:1 ve Veroně z druhé pozice již devět bodů.

Římané sice na půdě patnáctého celku tabulky vedli po brance kapitána Tottiho, ještě do přestávky ale domácí vyrovnali zásluhou vlastní branky Keity. V druhém poločase se už skóre nezměnilo a AS tak remizovalo pošesté z posledních sedmi ligových zápasů.

Naopak druhý římský klub Lazio otočil domácí utkání s Palermem a poskočil na čtvrté místo tabulky před Fiorentinu, která jen remizovala s Turínem. Tři body si připsal také AC Milán, který porazil Cesenu 2:0.

Italská fotbalová liga - 24. kolo:

AC Milán - Cesena 2:0 (22. Bonaventura, 90. Pazzini z pen.), Empoli - Chievo 3:0 (46. a 67. Maccarone, 22. Rugani), Hellas Verona - AS Řím 1:1 (38. vlastní Keita - 26. Totti), Lazio Řím - Palermo 2:1(33. Mauri, 78. Candreva - 26. Dybala), Fiorentina - FC Turín 1:1 (85. Salah - 88. Vives).

1. Juventus Turín 24 17 6 1 51:13 57
2. AS Řím 24 13 9 2 37:18 48
3. Neapol 23 12 6 5 42:30 42
4. Lazio Řím 24 12 4 8 40:27 40
5. Fiorentina 24 10 9 5 36:24 39
6. FC Janov 23 9 8 6 35:28 35
7. Sampdoria Janov 23 8 11 4 29:26 35
8. AC Milán 24 8 9 7 35:30 33