Sen Sparty o LM se rozplynul, prohrála i v Žilině

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
25. 8. 2010 22:38
Žilina - Sparta 1:0 (1:0), celkově 3:0

Žilina - Potřetí v řadě bez vstřeleného gólu, zahozená penalta, další inkasovaný gól po hrubé chybě jednotlivce a především, čtvrtý neúspěšný pokus v řadě o postup do základní skupiny Ligy mistrů.

To je vizitka fotbalistů pražské Sparty po prohře 0:1 v odvetě 4. předkola Champions League na hřišti Žiliny.

Slovenský mistr si naopak může užívat zasloužené historické premiéry mezi 32 nejlepšími týmy Evropy, což se mu povedlo jako teprve třetímu slovenskému klubu po Košicích a Petržalce.

Blažek: Situace v kabině není tak hrozná, jak se píše
Chovanec před Žilinou: My a v krizi? V žádné nejsme
Chovanec hořekuje: Koho mám nasadit? Dorostence?
Jako v černém snu. Liga mistrů se Spartě hodně vzdálila

O jediný gól zápasu se postaral v 18. minutě gambijský útočník Momodou Ceesay, který otevřel skóre i v úvodním zápasu na Letné.

Naopak Spartě ke skórování nepomohl ani pokutový kop, který Kladrubskému v 54. minutě zneškodnil brankář Dúbravka.

Sparťané nastoupili na levé straně zálohy s Ladislavem Krejčím. Osmnáctiletý fotbalista zažil v letošní sezoně ostrý debut, v letošní sezoně totiž ještě nenastoupil ani v jednom soutěžním utkání.

Ostře sledované obsazení dvojice stoperů pak připadlo na Niklase Hohenedera a Lukáše Hejdu, kteří nahradili distancované Řepku a Brabce. Naopak Žilina nastoupila ve stejné základní sestavě, v jaké minulý týden zvítězila na Letné 2:0.

Sparta s jediným Wilfridem na hrotu nezačala špatně, Žilinu v poli přehrávala a zákonitě si vypracovala první velkou šanci. Sionko vběhl v 17. minutě do vápna, dostal přihrávku od Wilfrieda, v ideální pozici však branku minul.

A jak už to tak bývá, hned z protiútoku skóroval soupeř. Po Pamičově zaváhání prchl po levé straně Rilke, do jeho centru se pověsil Ceesay a nádhernými nůžkami překonal s pomocí tyče zkoprnělého Blažka.

Do druhé půle vsadila Sparta všechno na útok, když beka Adiabu vystřídal útočník Kweuke a záhy to neslo své ovoce. Wilfrieda ve vápně podrazil Pečálka, s nabízenou šancí však pohrnul Kladrubský, jehož pomalou a dopředu avizovanou střelu k pravé tyči vyrazil Dúbravka.

Sparta poté měla další dvě obrovské příležitosti, ale Wilfried a Kucka krátce po sobě nedokázali v jasných gólových příležitostech trefit míč mezi tři Dúbravkovy tyče.

I Žilina měla v závěru několik dobrých šancí na zvýšení skóre, ale ani svěřenci Pavla Hapala se neprosadili, a tak skóre zůstalo na stavu 1:0 pro domácí. Letenské tak stejně jako loni čeká 'pouze' Evropská liga.

Odvetný zápas 4. předkola Ligy mistrů:

Mistrovská část:

MŠK Žilina - AC Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 18. Ceesay. Rozhodčí: Benquerenca - Miranda, Santos (všichni Port.). ŽK: Pečalka - Kladrubský, Kucka, Vachoušek. Diváci: 10.892. První zápas 2:0, postupuje Žilina.
Žilina: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Jež - Rilke (90. Zošák), Bello, Ceesay (80. Vittor), Majtán (74. Poliaček)- Oravec. Trenér: Hapal.
Sparta: Blažek - Adiaba (46. Kweuke), Hoheneder, Hejda, Pamič (86. Třešňák) - Kladrubský - Sionko (61. Kadeřábek), Kucka, Vachoušek, Krejčí - Wilfried. Trenér: Chovanec.