Sázkařská mafie útočila na Táborsko. Poslala hráči esemesku

Luděk Mádl Luděk Mádl
14. 9. 2013 8:00
Jeden z podnětů na manipulace s cinklými sázkami dostala Fotbalová asociace FAČR z druholigového Táborska
Protikorupční policie se pustila do odhalování rejdů sázkařských mafií v českém fotbale
Protikorupční policie se pustila do odhalování rejdů sázkařských mafií v českém fotbale | Foto: Aktuálně.cz

Sezimovo Ústí - Druholigové Táborsko. Právě tady byla odpálena jedna z rozbušek aféry cinklých sázek v českém fotbale.

Šéf klubu Jiří Smrž řekl deníku Aktuálně.cz, že se před několika měsíci kdosi pokusil ovlivnit jednoho z hráčů klubu, brankáře Lukáše Varyše, aby zmanipuloval zápas ve druhé nejvyšší soutěži.

Mafiánská výzva se objevila na hráčově mobilu, přišla ve formě SMS. Hráč informoval Smrže a ten potom Fotbalovou asociaci ČR.

"Obsah té esemesky si přesně nepamatuju, bylo tam zhruba něco v tom smyslu, že když něco nějak dopadne, tak za to ten hráč dostane nějakou korunu," vybavuje si Jiří Smrž.

Po raziích obviněno celkem 19 lidí

Neví přesně, kdy se ta věc stala. "Je to tak půl nebo tři čtvrtě roku, ani nevím, jestli to bylo loni, nebo už letos. Ne, na policii jsme s tím tenkrát sami nešli, ale předali jsme to celé Fotbalové asociaci ČR."

A odtud se informace zjevně dostala i k ochráncům zákona. "Varyš a ředitel klubu pan Samec pak byli v té věci na policii předvolaní," dodává Smrž.

Celý příběh tak pravděpodobně může být jednou z indicií, které FAČR předal loni v říjnu policii, jak o tom hovoří místopředseda asociace Roman Berbr.

"Získali jsme nezvratitelné důkazy o manipulaci zápasů kvůli sázkám ve druhé a juniorské lize," řekl Berbr ve čtvrtek.

Den předtím spustila policie velkou razii, po níž obvinila 12 fotbalistů z korupčních trestných činů, souvisejících právě s "cinklými" sázkami. Na Slovensku bylo obviněno 7 osob.

Celý gang byl řízen z Asie, 19 zápasů v Česku a na Slovensku mělo být zmanipulováno skrze slovenské prostředníky.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Boxerka Gajdová má z juniorského MS bronzovou medaili

Boxerka Veronika Gajdová získala na juniorském mistrovství světa bronzovou medaili. V semifinále váhy do 60 kg prohrála 1:4 na body s Indkou Vinkou.

Členka Sportovního klubu Boxing Praha se v polských Kielcích postarala o třetí českou medaili ze světového šampionátu juniorů a první v kategorii juniorek. Navázala na bronz Petra Barvínka z roku 2000 a medaili stejné hodnoty Zdeňka Chládka z roku 2008.

Gajdová na turnaji zaznamenala dvě vítězství. Nejprve zdolala jednoznačně 5:0 moldavskou soupeřku Cristinu Chiperovou a do semifinále postoupila po boji s Badmaarag Ganzorigovou z Mongolska, kterou zdolala 3:2.

"Získat medaili na juniorském mistrovství světa je úžasný pocit. Boxuju teprve dva roky," uvedla vytáhlá česká boxerka na webu mezinárodní asociace AIBA. "Jsem vyšší než většina soupeřek v mé kategorii a můžu toho patřičně využívat," řekla Gajdová.

před 39 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy