Sánchez nasázel hattrick a poslal Barcelonu zpět do čela

5. 1. 2014 18:03
Pouhých čtyřiadvacet hodin si mohli fanoušci Atlética Madrid užívat vedení svého týmu v tabulce Primera Division.
Sanchez z Barcelony slaví jednu ze svých tří tref do sítě Elche.
Sanchez z Barcelony slaví jednu ze svých tří tref do sítě Elche. | Foto: Reuters

Barcelona - Pouhých čtyřiadvacet hodin si mohli fanoušci Atlética Madrid užívat vedení svého týmu v tabulce Primera Division. Na čelo se totiž bleskově vrátila Barcelona, když na Nou Campu vyřídila Elche 4:0.

Hrdinou utkání byl při absenci zraněného Messiho i Neymara, který nastoupil jen na závěrečných deset minut, chilský útočník Alexis Sánchez, autor hattricku.

Zbylou branku přidal Pedro a s jedenácti brankami se dělí o pozici nejlepšího střelce týmu právě se Sánchezem. Katalánský velkoklub mohl vyhrát i vyšším rozdílem, nicméně Xavi neproměnil na začátku druhé půle pokutový kop.

Barcelona nyní vede tabulku se 49 body o skóre před Atléticem a přímý souboj o první místo čeká oba celky již příští sobotu.

Španělská fotbalová liga - 18. kolo:

Almería - Granada 3:0 (14. Dubarbier, 28. Verza z pen., 79. Vidal), FC Sevilla - Getafe 3:0 (34. Vitolo, 56. Bacca, 77. Rakitič), FC Barcelona - Elche 4:0(7., 63. a 69. Alexis Sánchez, 16. Pedro), Pamplona - Espaňol Barcelona 1:0 (33. Cejudo), San Sebastian - Bilbao 2:0 (43. Griezman, 90.+2 Pardo).

1. FC Barcelona 18 16 1 1 53:12 49
2. Atlético Madrid 18 16 1 1 47:11 49
3. Real Madrid 17 13 2 2 49:21 41
4. Bilbao 18 10 3 5 26:23 33
5. San Sebastian 18 9 5 4 35:23 32
6. FC Sevilla 18 8 5 5 35:29 29
7. Villarreal 17 8 4 5 27:18 28
8. Valencie 18 7 2 9 25:29 23