Rusům došla trpělivost, Capella vyhodili

Sport Sport
14. 7. 2015 10:19
Devětašedesátiletý italský kouč končí na lavičce ruské reprezentace tři roky před domácím MS.
Fabio Capello
Fabio Capello | Foto: Reuters

Moskva  - Tři roky před domácím mistrovstvím světa se loučí ruská reprezentace s trenérem Fabiem Capellem. Věhlasný italský odborník opouští ruský národní tým po vzájemné dohodě.

Důvodem jsou neutěšené výsledky v kvalifikaci na Euro 2016, kde Rusové v šesti zápasech získali jen osm bodů a jsou na třetím místě tabulky (program a výsledky kvalifikace najdete zde).

Capello převzal tým v roce 2012 a dovedl jej na loňské mistrovství světa, kde ovšem sborná nepostoupila ze základní skupiny.

Capellův nástupce zatím oznámen nebyl, nicméně ruská média spekulují o Leonidu Sluckém, který nyní vede CSKA Moskva. Italský kouč by měl dostat odstupné přes deset milionů liber (400 milionů korun). 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy