Rudí ďáblové viděli rudě, Ronaldo slaví. Dál jde i Dortmund

5. 3. 2013 22:35
Fotbalisté Realu Madrid a Dortmundu si zajistili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů.
Fotbal, Liga mistrů: Manchester United - Real Madrid: Cristiano Ronaldo
Fotbal, Liga mistrů: Manchester United - Real Madrid: Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Realu Madrid a Borussie Dortmund si jako první zajistili postup do čtvrtfinále milionářské Ligy mistrů. Rozhodly o tom výhry 2:1 (on-line reportáž zde!) nad Manchesterem United, respektive 3:0 nad Šachťarem Doněck.

Duel na Old Trafford, který je přezdíván "Divadlo snů", opanovali hráči madridského klubu až ve druhém poločase poté, co byl za šlapák proti tělu Arbeloy vyloučen Nani. O branky vítězů se postarali Modrič a nejlepší střelec soutěže Ronaldo.

Mourinho: Dneska vyhrál horší tým

"Dnes prohrál lepší tým. Nezasloužili jsme si zvítězit, nehráli jsme dobře, ale fotbal je někdy takový," řekl po zápase novinářům portugalský trenér. "Jsem šťastný za postup, ale čekal jsem od svého týmu víc. Když je brankář vaším nejlepším hráčem, tak to něco vypovídá o kontrole zápasu," doplnil Mourinho.

Nabitý stadion viděl opatrný začátek zápasu. Nikdo z týmů nechtěl po výsledku 1:1 z úvodního zápasu udělat chybu. Až po dvaceti minutách hry zahrozili domácí. Vidič si našel Giggsův centr z rohu a trefil hlavou tyč.

Na druhé straně pálil z levé strany Ronaldo, ale vidič jeho ránu zblokoval. Další velkou příležitost měli opět United, když se ke střele dostal Van Persie, ale López i následnou dorážku Welbecka zlikvidoval. V závěru poločasu se ještě Realu zranil Di Maria a vystřídat ho musel Kaká.

Naniho červená zlomila zápas

Věci se začaly dít brzy po přestávce. United vytvořili před Lópezem závar, Nani centroval na malé vápno Welbeckovi, který ale míč jen škrtnul a Ramos si dal vlastní gól.

Zdálo se, že domácí jsou na nejlepší cestě do čtvrtfinále, ale pak přišla pohroma pro Manchester. Nani šel hodně nešetrně do souboje s Arbeloou a uviděl červenou kartu. O deseti se Realu vzdorovat nedá.

Deset minut stačilo střídajícímu Modričovi, aby pohlednou ranou o tyč vyrovnal. Za další tři minuty Ronaldo vývoj zápasu otočil. Z branky do sítě jeho bývalého týmu se vůbec neradoval, naopak se domácím fanouškům ještě omlouval.

Real se pak ale zatáhl a málem si cestu do dalšího kola ještě zkomplikoval. United i v deseti soupeře zatlačili a blízko ke gólu měl jak Van Persie, tak Rooney. Několikrát se ale zaskvěl hostující brankář López.

Protože se v závěru neujala střela Kaká, ani pokus Ronalda, skončilo utkání 2:1 pro Real a tedy i postupem madridského mužstva.

Borussia rozhodla rychle

To v Dortmundu bylo rozhodnuto daleko dříve. První zápas skončil 2:2, a tak byly postupové šance ještě otevřené.

Vestfálský gigant ale nenechal nikoho na pochybách, že právě on je v utkání favoritem. Vedl už po poločase 2:0 zásluhou Santany a Götzeho, ve druhé půli pak postup německých šampiónů pojistil Blaszczykowski.

82 minut odehrál v dresu hostů český záložník Tomáš Hübschmann, poté ho vystřídal Stěpaněnko.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - Real Madrid 1:2 (0:0)

Branky: 48. vlastní Ramos - 66. Modrič, 69. Ronaldo. Rozhodčí: Cakir (Tur.). ČK: 57. Nani (Manchester). První zápas: 1:1, postoupil Real.

Manchester: De Gea - Rafael (87. Valencia), Ferdinand, Vidič, Evra - Carrick, Cleverley (73. Rooney) - Nani, Welbeck (81. Young), Giggs - Van Persie.

Real: López - Arbeloa (59. Modrič), Ramos, Varane, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di María (45. Kaká), Özil (71. Pepe), Ronaldo - Higuaín.

Borussia Dortmund - Šachtar Doněck 3:0 (2:0)

Branky: 31. Felipe Santana, 37. Götze, 59. Blaszczykowski. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). První zápas: 2:2, postoupil Dortmund.

Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Felipe Santana, Schmelzer - Gündogan (82. Sahin), Bender (46. Kehl) - Blaszczykowski (70. Grosskreutz), Götze, Reus - Lewandowski.

Šachtar: Pjatov - Srna, Rakickij, Kucher, Rat - Fernandinho, Hübschman (82. Stěpaněnko) - Alex Teixeira, Mchitarjan, Taison (46. Douglas Costa) - Luiz Adriano.