Rosický vyhlíží novou sezonu. Arsenal je silnější, říká

Ivo Pospíšil, ip
4. 8. 2009 19:00
Rosický: Trenér má mnoho variant, jak složit sestavu
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Ondřej Besperát

Londýn - Český záložník Tomáš Rosický se dočkal návratu na fotbalové trávníky. Po dlouhotrvající absenci zásluhou vleklých zranění se již zapojuje nejen do tréninků, ale i do zápasů a jeho chuť se vrací.

Naposledy si osmadvacetiletý playmaker zahrál v nedělním utkání Emirates Cupu proti Glasgow Rangers, kdy odehrál coby střídající hráč posledních dvacet minut a mohl slavit vítězství 3:0.

Čtěte také: Arsenal ovládl Emirates Cup. Rosický si znovu zahrál

A ačkoliv byl v uplynulých dnech londýnský klub nařčen, že se převážně jen zbavuje posil a žádné nepřivádí, Rosický se týmové strategie zastává. Ba co víc, slibuje, že Arsenal bude letos ještě silnější, než loni.

„Máme hodně možností, a proto to bude zajímavé. Je to také důvod, proč si myslím, že budeme ještě silnější, než minulou sezonu. Trenér má spoustu variant, jak složit sestavu," uvedl Rosický na oficiálních stránkách Arsenalu.

Přečtěte si také: Rosický se rozjíždí ke koncertu. Dal gól, ale neplatil

„Jasně, není pochyb o tom, že jsme ztratili dva dobré hráče Kola (Toureho) a Adebayora. Ale teď jste mohli vidět, že i když Adebayor odešel, máme stále další možné alternativy a v utkání si připravujeme šance i góly," říká český záložník. 

Wilshere? Naděje pro celý anglický fotbal

Ten také vidí pozitivum v návratu dlouhodobě zraněného Eduarda, ale i v působení ruského útočníka Andreje Aršavina.

„Nemyslím si, že by byli všichni dobří fotbalisté pryč. Stále máme Fabregase a Aršavina. To jsou naši nejlepší hráči. Myslím, že Aršavin tady udělal za těch šest měsíců výrazný dojem. Všichni už ví, že je velmi chytrý a zároveň pro každého soupeře nebezpečný," vysvětluje.

„Nevidím důvod, proč bychom se proto měli někoho bát. Vidím, že v útoku máme velký potenciál a my si jen musíme začít věřit. Samozřejmě víme, že se můžeme neustále zlepšovat, ale i tak teď pohlížíme na spoustu věcí pozitivně.

Fanoušci Arsenalu také vzhlíží k nové ofenzivní hvězdičce, sedmnáctiletému Jacku Wilsherovi, který prokázal svůj potenciál v již zmíněném nedělním střetnutí, kdy vstřelil hned dvě branky. 

„Je to velmi nadaný chlapec. Je navíc těžké mu stačit, poněvadž je velmi rychlý. Myslím, že je to i velká naděje pro celý anglický fotbal," uzavřel Rosický.

 

Právě se děje

Další zprávy