Rosický se rozjíždí ke koncertu. Dal gól, ale neplatil

1. 8. 2009 17:07
Rosický se předtím nedostal do zápasů při soustředění
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Tomáš Rosický se znovu, podruhé po vleklém zranění, objevil v sestavě Arsenalu. Český fotbalista odehrál první poločas sobotního zápasu Emirates Cupu proti Atlétiku Madrid.

Arsenal po dvou brankách Aršavina vyhrál 2:1 a zahraje si v neděli finále proti Glasgow Rangers.

Je však otázkou, zda si Rosický zahraje i zítra, dnes ho o poločase vystřídal Wilshere.

Na trávníku se osmadvacetiletý záložník potkal s bývalým spoluhráčem z reprezentace Tomášem Ujfalušim, který obléká dres španělského celku.

Čtěte dále: Rosický: Nepanikařte. Arsenalu se neptám, proč nehraju

Hned před zápasem byl bývalý hráč Sparty a Dortmundu terčem televizních kamer a komentátoři britské stanice Sky Sports rozebírali, jak moc "Kanonýrům" během rok a půl dlouhé pauzy chyběl.

Zápas začal s krátkým zpožděním, jelikož Arsenal vyzval k uctění památky zesnulého Bobbyho Robsona.

Rosický byl hned od prvních minut hodně aktivní a dal vzpomenout na kdysi zárná představení. Po sérii přihrávek se dostal v sedmé minutě dokonce do velké šance a po přihrávce Ramseyho zkušeně přehodil brankáře Atlétika.

Pomezní rozhodčí ovšem viděl ofsajd, branka proto nebyla uznána.

Snad každá akce českého fotbalisty byla fanoušky oceněna potleskem, jako třeba ta po půlhodině hry, kdy se obtočil kolem obránce, utekl mu a z třiceti metrů vypálil. Rána však o hodně minula tři tyče.

"Malý Mozart" se měl původně zapojit už do přípravných střetnutí na soustředění v Rakousku, jenže nestalo se tak. Nakonec jej trenér Arsene Wenger nechal pouze nabírat fyzickou kondici a Rosický se do ostrého duelu zapojil opět až nyní.

Jeho vůbec první start viděl před dvěma týdny malý stadion Underhill, tentokráte byl český fotbalista v centru dění na hlavním stadionu Arsenalu - na před třemi roky otevřeném Emirates Stadium pro šedesát tisíc diváků.

Čtěte více: Rosický: Skvělý pocit. A děkoval úžasným divákům