2. 8. 2009 19:55
Tomáš Rosický střídal v 70. minutě Fabregase
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Záložník Tomáš Rosický se objevil v dresu Arsenalu i v druhém zápase londýnského turnaje Emirates Cupu a poprvé během letní přípravy hrál ve dvou zápasech za sebou.

Český fotbalista dnes nastoupil proti Glasgow Rangers na posledních dvacet minut už za rozhodnutého stavu 3:0.

Rosický, který hrál poslední soutěžní zápas v lednu 2008, vystřídal v 70. minutě spoluhráče Fábregase a symbolicky od něj převzal kapitánskou pásku. Po zbytek utkání zůstal na pozici španělského reprezentanta ve středu hřiště a plnil především defenzivní úkoly.

Velkou konkurencí by se pro uzdraveného záložníka mohl stát teprve sedmnáctiletý talent Jack Wilshere, který vstřelil v zápase dvě branky.

Arsenal po dvou výhrách vyhrál třetí ročník Emirates Cupu před Rangers, Atléticem Madrid a Paris St. Germain.