Rosický se vrací a Arsenal jásá: Neuvěřitelný hráč

Martin Jůzek
18. 7. 2009 11:00
Tomáš Rosický je v nominaci na přípravný zápas

Londýn - Tomáš Rosický se vrací. Ne, to není stará zpráva ani fáma. Český reprezentant se totiž vrací ke skutečného fotbalu, ne jen do tréninkového procesu.

A dost možná si po rok a půl dlouhém čekání zahraje zápas.

Osmadvacetiletý fotbalista Arsenalu se vyléčil z vleklého zranění podkolenní šlachy a manažer Arsene Wenger jej zařadil do týmu.

Rosický je součástí mužstva pro první přípravný zápas "Kanonýrů" proti Barnetu, který se odehraje dnes, v sobotu 18. července.

Čtěte také: Rosický v Premier League: Až v říjnu, nebo na Vánoce?

Je to signál, že tvořivý záložník už je opravdu v pořádku. Francouzský kouč, který ještě nedávno tvrdil, že nechce nic uspěchat, dal "Malému Mozartovi" důvěru a zařadil jej do jednadvacetičlenného týmu.

Těžko se dá předpokládat, že Rosický nastoupí v základní sestavě, ale jakýkoliv jeho start po osmnácti měsících by ulevil jak samotnému hráči, tak i fanouškům Arsenalu a českého fotbalu.

Pomůže k lepším výkonům?

"Myslím, že Premier League budu hrát už na podzim," řekl špílmachr před několika dny.

Něco takového by potěšilo kapitána londýnského celku Cesca Fabregase. Španělský záložník je kamarádem Rosického a jak sám prohlásil, svého spoluhráče obdivuje a nemůže se dočkat, až zase budou hrát spolu.

Čtěte dále: Rosický vyhlíží návrat. A Haška v reprezentaci vítá

"Strávil jsem s ním spoustu času a vím, jak se po zranění cítí," uvedl Fabregas.

"Nikdy jsem neviděl tak oddaného hráče, takového profesionála a takového člověka, který se nevzdává. Kdyby se mi stalo to, co jemu, asi bych byl naštvaný a hodně psychicky dole. Jenže on je prostě neuvěřitelný," dodala opora Arsenalu.

Rosický byl mimo hru dlouhou dobu a za rok a půl se kádr Arsenalu celkem znatelně proměnil. Přesto se dá očekávat, že jej trenér nebude ignorovat, ba naopak. Mužstvo potřebuje zkušenosti a Rosický je bezesporu má.

"Může nám přinést spoustu, opravdu spoustu prvků. Technikou patří mezi nejlepší na světě a má spoustou zkušeností, už leccos vyhrál a pracuje pro tým. Věřím, že nám pomůže k lepším výkonům," uzavřel Fabregas.

Příprava proti Barnetu se hraje na stadionu rezervy Underhill od 15:50, soupeřem je Barnet, který v loňské sezoně obsadil sedmnácté místo ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy