Rosický se vrací a Arsenal jásá: Neuvěřitelný hráč

Martin Jůzek
18. 7. 2009 11:00
Tomáš Rosický je v nominaci na přípravný zápas

Londýn - Tomáš Rosický se vrací. Ne, to není stará zpráva ani fáma. Český reprezentant se totiž vrací ke skutečného fotbalu, ne jen do tréninkového procesu.

A dost možná si po rok a půl dlouhém čekání zahraje zápas.

Osmadvacetiletý fotbalista Arsenalu se vyléčil z vleklého zranění podkolenní šlachy a manažer Arsene Wenger jej zařadil do týmu.

Rosický je součástí mužstva pro první přípravný zápas "Kanonýrů" proti Barnetu, který se odehraje dnes, v sobotu 18. července.

Čtěte také: Rosický v Premier League: Až v říjnu, nebo na Vánoce?

Je to signál, že tvořivý záložník už je opravdu v pořádku. Francouzský kouč, který ještě nedávno tvrdil, že nechce nic uspěchat, dal "Malému Mozartovi" důvěru a zařadil jej do jednadvacetičlenného týmu.

Těžko se dá předpokládat, že Rosický nastoupí v základní sestavě, ale jakýkoliv jeho start po osmnácti měsících by ulevil jak samotnému hráči, tak i fanouškům Arsenalu a českého fotbalu.

Pomůže k lepším výkonům?

"Myslím, že Premier League budu hrát už na podzim," řekl špílmachr před několika dny.

Něco takového by potěšilo kapitána londýnského celku Cesca Fabregase. Španělský záložník je kamarádem Rosického a jak sám prohlásil, svého spoluhráče obdivuje a nemůže se dočkat, až zase budou hrát spolu.

Čtěte dále: Rosický vyhlíží návrat. A Haška v reprezentaci vítá

"Strávil jsem s ním spoustu času a vím, jak se po zranění cítí," uvedl Fabregas.

"Nikdy jsem neviděl tak oddaného hráče, takového profesionála a takového člověka, který se nevzdává. Kdyby se mi stalo to, co jemu, asi bych byl naštvaný a hodně psychicky dole. Jenže on je prostě neuvěřitelný," dodala opora Arsenalu.

Rosický byl mimo hru dlouhou dobu a za rok a půl se kádr Arsenalu celkem znatelně proměnil. Přesto se dá očekávat, že jej trenér nebude ignorovat, ba naopak. Mužstvo potřebuje zkušenosti a Rosický je bezesporu má.

"Může nám přinést spoustu, opravdu spoustu prvků. Technikou patří mezi nejlepší na světě a má spoustou zkušeností, už leccos vyhrál a pracuje pro tým. Věřím, že nám pomůže k lepším výkonům," uzavřel Fabregas.

Příprava proti Barnetu se hraje na stadionu rezervy Underhill od 15:50, soupeřem je Barnet, který v loňské sezoně obsadil sedmnácté místo ve čtvrté nejvyšší anglické soutěži.

 

Právě se děje

před 26 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy