Rosický v Premier League: Až v říjnu, nebo na Vánoce?

roj
9. 7. 2009 15:00
Rosický: Myslím, že nastoupím do PL na podzim
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický | Foto: Reuters

Londýn - Už několik týdnů se cítí bývalý reprezentační kapitán Tomáš Rosický zdravotně zcela fit a ve výborné kondici. Návrat do prvního týmu Arsenalu ale nejspíš ještě nějakou dobu potrvá.

Zatímco čeští fanoušci doufají v návrat "Malého Mozarta" už na zbývající boje o postup na mistrovství světa, v anglickém tisku se jeho start v Premier League odhaduje na říjen, nebo dokonce až na dobu kolem Vánoc.

"Myslím, že budu zpátky na podzim. Podle našeho fitness kouče Tonyho Colberta jsem mohl hrát už na konci minulé sezony. Podle něj byla moje fyzička i zdravotní stav zcela ok," cituje českého fotbalistu deník Daily Mail.

Čtěte také:
Rosický vyhlíží návrat. A Haška v reprezentaci vítá
Arsenal je impotentní. Fabregase štve málo trofejí

Jenže šikovný záložník nehrál plných osmnáct měsíců a manažer Arsene Wenger si jej bude chtít nejprve vyzkoušet v zápasech rezervy.

Tomáš Rosický vyhlíží světlejší zítřky.
Tomáš Rosický vyhlíží světlejší zítřky. | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

"U mě se ale zdá být vše v pohodě. S týmem jsem trénoval již na konci minulé sezony a byl jsem fit. Ale do prvního mužstva je asi ještě dlouhá cesta," povzdychl si Rosický.

"Trenéři se rozhodli mě nenasadit. Nic se mnou nekonzultovali. Viděli, že jsem v pořádku, asi nechtěli se mnou nic uspěchat a zbytečně tak riskovat," myslí si.

"Ale z tréninků muselo být jasné, že bych možná vydržel i celých devadesát minut," dodal.

V záloze "Kanonýrů" mu navíc vyrostla silná konkurence. Samir Nasri si přivlastnil levou stranu zálohy a Theo Walcott si buduje pozici na pravé straně.

"Dokud nenastoupím v ligovém zápase, nemůžu říct, jaké mám šance. Ale co se týče fyzičky, tak jsem na tom lépe, než když jsem do Arsenalu přišel," upozornil.

Rosický se možná dočká zápasového vytížení již 18. července, kdy Arsenal hraje přípravný duel s Barnetem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy