Rosický vyhlíží návrat. A Haška v reprezentaci vítá

ČTK ČTK, Red Spo
8. 7. 2009 21:30
Teď ještě zachránit postup na MS, říká Rosický
Tomáš Rosický slibuje brzký návrat
Tomáš Rosický slibuje brzký návrat | Foto: Ondřej Besperát

Londýn/Praha - Záložník Tomáš Rosický se po vleklém zranění už naplno připravuje s Arsenalem na novou sezonu a vyhlíží návrat do české reprezentace, která se v úterý dočkala nového realizačního týmu.

Reprezentační kapitán se těší na spolupráci s trenérem Ivanem Haškem, pod kterým na počátku kariéry nakoukl v dresu Sparty do světa velkého fotbalu.

Jako první dal mladičkému Rosickému šanci v prvním letenském mužstvu Zdeněk Ščasný, ale pod Haškovou taktovkou se jeho talent definitivně rozvinul.

Čtěte také: Arsenal je impotentní. Fabregase štve málo trofejí

Cesta za dvěma mistrovskými tituly, úspěšné tažení Ligou mistrů a pak Rosického odchod do Dortmundu - to vše se odehrálo pod novým reprezentačním koučem a předsedou svazu, který záložníka vedl také jako asistent v národním týmu.

"Na tu dobu rád vzpomínám, naše spolupráce byla úspěšná a věřím, že na to navážeme. A je jen dobře, že si trenér Hašek k sobě vzal také pana Brücknera, teď ještě abychom zachránili ten postup na šampionát," uvedl Rosický v dnešním rozhovoru pro ČTK.

Fotbalisté Arsenalu začali naplno trénovat v úterý a Rosický už má naprosto totožný program se zbytkem týmu. Následky dlouhodobého zranění podkolenní šlachy nepociťuje.

Měl by stihnout i několik přípravných zápasů

"Zatím se cítím dobře, potíže jsem neměl ani při plnění individuálního tréninkového plánu během dovolené. Jen jsme neměli při prvním tréninku štěstí na počasí," žertoval o lijáku, v němž absolvoval Arsenal první letní přípravu.

"Je to jako naschvál - dva týdny jim během Wimbledonu skoro nezapršelo, bylo tady pořád teplo, ale jak jsme vyrazili na plac my, tak se prudce ochladilo a začalo lejt," uvedl český fotbalista.

Pokud půjde vše podle plánu, měl by ještě před návratem do reprezentačního dresu stihnout několik přípravných zápasů v klubovém dresu. Možná se po roce a půl dočká zápasového zatížení již 18. července, kdy Arsenal hraje s Barnetem.

Další souboje čekají na Rosického a spol. krátce poté na tradičním soustředění v Rakousku. Těžší zápasy sehrají při Emirates Cupu, na který v prvních srpnových dnech dorazí do Londýna Atlético Madrid s Tomášem Ujfalušim a Glasgow Rangers.

Následovat bude generálka s Valencií. Do ligy Arsenal vstoupí těsně po reprezentačním duelem s Belgií - 15. srpna bude hrát na půdě Evertonu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy