Rosický se parádně trefil v derby, Arsenal vyřadil Kohouty

4. 1. 2014 20:06
Severolondýnské derby v FA Cupu ovládl domácí Arsenal díky brankám Cazorly a Rosického.

Londýn - Tomáš Rosický pokračuje ve skvělých výkonech v dresu Arsenalu. Český reprezentant nastoupil v základní sestavě Gunners v utkání FA Cupu proti Tottenhamu a krásnou brankou přispěl k výhře 2:0. Arsenal po vítězství v severolondýnském derby postoupil mezi dvaatřicet nejlepších týmů soutěže.

Arsene Wenger nasadil Rosického do středu záložní řady místo Mesuta Özila a opět nemusel litovat. Červeno-bílí šli do vedení v 31. minutě, kdy se po pěkné akci Němce Gnabryho přesně trefil Santi Cazorla.

Rosický: Tentokrát se napadání vyplatilo

Druhou branku přidal právě český fotbalista, který na půlce agresivním presinkem sebral míč rozehrávajícímu bekovi Roseovi a sólový únik zakončil brilantním dloubáčkem přes bezmocného brankáře Llorise.

"Vždy se snažím dostávat protihráče pod tlak. Tentokrát se napadání vyplatilo. Je to můj první gól v sezoně, navíc proti našemu největšímu rivalovi, takže z něj mám samozřejmě radost," uvedl hráč s číslem 7 na dresu po utkání.

Rosický naposledy za Arsenal skóroval loni v dubnu, kdy se dvakrát trefil do sítě West Bromwiche v anglické lize. Proti Spurs své dlouhé čekání ukončil, odehrál celý zápas a byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti.

Vydra hrál, ale týmu nepomohl

V základní sestavě svého týmu nastoupil také útočník Matěj Vydra, jenže jeho West Bromwich prohrál 0:2 s Crystal Palace a se soutěží se rozloučil. Český hráč odehrál sedmdesát minut.

Opakované utkání bude muset odehrát Manchester City. Favorita na hřišti Blackburnu připravila o postup chyba gólmana Costela Pantilimona, zápas skončil 1:1.