Chelsea vydřela výhru nad Stoke, Arsenal smetl Liverpool

Fotbalisté Arsenalu slaví.
V sestavě Liverpoolu chyběl suspendovaný Škrtel a obrana bez něj na začátku utkání dvakrát zaváhala, Cazorla ani Ramsey své šance ale nevyužili.
Po dvaceti minutách se osmělili i "Reds", Markovič však poslal ve vápně nepřesnou přihrávku Sterlingovi a ten tak nemohl zakončit do prázdné brány.
Závěr poločasu patřil "Kanonýrům". V 37. minutě otevřel skóre druhou trefou v seniorské kariéře obránce Bellerín a Liverpool inkasoval ve venkovním zápase po 596 minutách.
Na Španěla chvíli nato navázal gólem z přímého kopu Özil,...
Aktualizováno 4. 4. 2015 20:45
Report ze sobotních zápasů 31. kola anglické Premier League.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu si připsali sedmou výhru v anglické lize v řadě, když porazili Liverpool 4:1. Minimálně do pondělního zápasu mezi Crystalem Palace a Manchesterem City se usadili na druhém místě tabulky. Český reprezentační záložník Tomáš Rosický sledoval duel pouze z lavičky.

Před svého městského rivala se dostal také Manchester United, který porazil 3:1 Aston Villu a na Arsenal ztrácí bod. Vedoucí Chelsea s Courtoisem v brance porazila Stoke 2:1 a v čele má náskok sedmi bodů a zápas k dobru. Záložník hostů Adam vstřelil gól ze vzdálenosti 59 metrů.

Arsenal rozhodl v závěru poločasu

V sestavě Liverpoolu chyběl suspendovaný Škrtel a obrana bez něj na začátku utkání dvakrát zaváhala, Cazorla ani Ramsey své šance ale nevyužili. Po dvaceti minutách se osmělili i "Reds", Markovič však poslal ve vápně nepřesnou přihrávku Sterlingovi a ten tak nemohl zakončit do prázdné brány.

Závěr poločasu patřil "Kanonýrům". V 37. minutě otevřel skóre druhou trefou v seniorské kariéře obránce Bellerín a Liverpool inkasoval ve venkovním zápase po 596 minutách. Na Španěla chvíli nato navázal gólem z přímého kopu Özil, jenž se v posledních osmi ligových utkáních přímo podílel na sedmi brankách: tři vstřelil a na čtyři přihrál. Na 3:0 ještě do přestávky navýšil Sánchez a Liverpool inkasoval tři góly v prvním poločase poprvé od září 1999.

V 76. minutě snížil Henderson z pokutového kopu, v závěru byl ale vyloučen po druhé žluté kartě hostující obránce Can a přesilovku ještě stihl využít ke vstřelení čtrnáctého gólu v sezoně Giroud.

Chelsea o vedení rychle přišla

Chelsea se dostala do vedení proti Stoke ve 39. minutě, penaltu nařízenou po Wollscheidově faulu na Fábregase proměnil Hazard. Belgický reprezentant má v této disciplíně po devíti pokusech stoprocentní úspěšnost.

V závěru poločasu ale vyrovnal brilantním způsobem Adam. Střelou z vlastní poloviny hřiště překonal vyběhnutého gólmana Courtoise a nechal tak vzpomenout na trefu Davida Beckhama z půlky v zápase Manchesteru United proti Wimbledonu v roce 1996.

"Blues" přesto oslavili tříbodový zisk, popáté v sezoně se trefil Rémy. Trenér vítězů Mourinho přesto nemohl být úplně spokojený. Po přestávce poslal na hřiště útočníka Costu, o jedenáct minut později jej však musel pro zranění vystřídat.

United neměli s Villans problémy

Manchester United byl od začátku utkání s Aston Villou aktivnějším týmem, do vedení se ale dostal až ve 43. minutě zásluhou Herrery. V druhém poločase potvrdil kapitán "Rudých ďáblů" Rooney, že se mu proti Aston Ville daří: v 79. minutě vstřelil už třináctý gól do sítě svého dnešního soupeře.

O minutu později snížil Benteke střelou mezi nohy brankáře De Gey, v nastavení ale uzavřel na 3:1 druhým gólem v zápase Herrera. United popáté za sebou získali tři body.

Southampton nevyužil šanci dostat se na páté místo před Liverpool, na hřišti Evertonu prohrál 0:1. Třetí výhru v řadě pro svůj tým zařídil v 16. minutě obránce Jagielka.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Arsenal - Liverpool 4:1(3:0)
Branky: 37. Bellerín, 40. Özil, 45. Sánchez, 90.+1 Giroud - 76. Henderson z pen.

Everton - Southampton 1:0 (1:0)
Branka: 16. Jagielka

Leicester - West Ham United 2:1 (1:1)
Branky: 12. Cambiasso, 86. King - 32. Kouyaté

Manchester United - Aston Villa 3:1 (1:0)

Ryanair má rekordní ztrátu, letectví se už ale zotavuje z pandemie

Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair vykázala za uplynulý finanční rok bez mimořádných položek rekordní ztrátu 815 milionů eur (20,8 miliardy Kč) po zisku více než jedné miliardy eur v předchozím roce. Omezení související s pandemií donutila firmu zrušit více než 80 procent letů. Aerolinky ale ve své výsledkové zprávě dnes také uvedly, že v odvětví letecké dopravy už vidí signály začínajícího oživení. Finanční rok skončil v březnu.

Ztráta byla nižší, než čekali analytici. Ti ji podle agentury Reuters odhadovali na 834 milionů eur. Počet cestujících, které firma přepravila, klesl na 27,5 milionu ze 149 milionů v předchozím roce. Loňský rok přitom největší nízkonákladová letecká společnost v Evropě označila za nejnáročnější ve své historii. Výnosy jí klesly o 81 procent na 1,64 miliardy eur.

Ryanair potvrdil předchozí výhled, že v současném fiskálním roce přepraví 80 až 120 milionů cestujících, i když pravděpodobnější je, že tento počet bude spíše na dolním konci rozpětí. Za duben až červen by měl Ryanair přepravit pět až šest milionů cestujících. Dodal ale, že je nemožné poskytnout oficiální výhled zisku na celý rok, předpokládá nicméně, že by mohl vykázat téměř vyrovnané hospodaření, pokud v EU postoupí očkování.

Růst týdenních rezervací z poslední doby podle generálního ředitele Michaela O'Learyho naznačuje, že "oživení už začalo". Počet rezervací na začátku dubna vzrostl na 1,5 milionu týdně z předchozích zhruba 500.000 týdně.

před 48 minutami

Útočník v Jekatěrinburgu zabil nožem tři muže, zřejmě šlo o opileckou hádku

Tři lidi zabil nožem zřejmě při opilecké hádce útočník v ruském Jekatěrinburgu. Policie při zadržování pachatele musela použít zbraň a zranila ho. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na sdělení vyšetřovacího výboru pro Sverdlovskou oblast.

Podle poskytnuté informace bylo policii oznámeno, že v parku poblíž jekatěrinburgského vlakového nádraží došlo "na základě konzumace alkoholu" ke konfliktu. Jeho výsledkem bylo zabití tří mužů.

Mluvčí policie sdělil, že policisté, kteří na místo události přijeli, se snažili útočníka zadržet, ten však s nožem kladl odpor. Protože se nemínil vzdát ani po výstražném výstřelu, byl při dalším použití služební zbraně zraněn. Jak vážné zranění je, mluvčí neupřesnil.