Fotbalisté Sadílek a Král se rozhodli pomáhat. Aukcí podpoří děti nemocné rakovinou

mar mar
22. 6. 2019 11:00
Život čtyřletého Matýska se před více než rokem dramaticky změnil. Lékaři zjistili, že má nádor na ledvinách. Pomohla mu dražba dresu brankáře fotbalového Slovácka Matouše Trmala. Do aukce se zapojil i dvacetiletý reprezentační záložník Michal Sadílek. Záhy věnoval i on do aukce dres na podporu nemocného chlapce a konečnou sumu zdvojnásobil. K pomoci se teď na Sadílkovu výzvu připojil i další mladý reprezentant Alex Král.
Michal Sadílek
Michal Sadílek | Foto: ČTK

Odhodlání záložníka Eindhovenu pomáhat odstartovala lednová aukce. "Uviděl jsem status s dražbou dresu Matouše Trmala. Zaujalo mě to, protože výtěžek šel na podporu léčby malého chlapce s rakovinou. Přihodil jsem, ale má částka nakonec nebyla nejvyšší, protože v závěru aukce jsem byl na tréninku a nestihl jsem na poslední příhozy reagovat," popisuje začátek Sadílek.

Ten se záhy rozhodl do aukce věnovat svůj dres PSV, který se vydražil za 26 tisíc korun. "Neuvěřitelná suma, rozhodl jsem se tak, že vydraženou částku pro Matýska zdvojnásobím. Měl jsem z toho velmi dobrý pocit, protože jsem tak alespoň trochu mohl pomoct Matymu a jeho rodině v boji s rakovinou," vypráví Sadílek.

Tím pro něj ovšem příběh neskončil. Naopak. Před pár dny založil na Facebooku stránku Výzva borců, pomocí které chce v dobročinnosti pokračovat. Výzvu přijal další mladý reprezentant Alex Král.

"Matýskův příběh od té doby sleduju, a když jsme přemýšleli nad tím, jak pomoci rodinám a dětem, které se potýkají se závažnou nemocí, napadlo nás , že bychom v dobročinných aukcích mohli pokračovat formou výzvy. Domluvil jsem se proto se spoluhráčem z reprezentace Alexem Králem, který bez váhání na výzvu kývl," líčí Sadílek.

Výtěžek z právě běžící aukce poputuje na konto Nadačního fondu dětské onkologie Krtek, která pomáhá dětem a rodinám s onkologickým onemocněním. "Důležité je, aby o tom lidé věděli, že tu je možnost pomoct," popisuje Sadílek.

Ten se mezitím rozhodl Matýska, kterému byly věnovány první aukce, navštívit. "Maty podstupuje chemoterapii a přiznám se, že jsem ze setkání měl velký respekt. Během návštěvy jsem poznal, jak skvělý kluk Matýsek je a jakou kolem sebe má pozitivní rodinu. Fakt je obdivuju, že dokážou být takto pozitivní, protože to musí být psychicky náročné. Teď jen doufám, že to s Matýskem bude lepší a lepší a takové starosti se jim budou vyhýbat," popsal setkání dvacetiletý záložník.

"Uvědomil jsem si, že řešíme v životě úplně zbytečné věci a že zdraví je fakt nejdůležitější. Teď jak se v tom pohybuju, tak to vidím na vlastní oči. Zdraví je to nejcennější co máme," říká Sadílek.

"Do 30. června dražíme dres Alexe a pak budou navazovat další dražby. Určitě budeme jen rádi, když se někdo připojí a pomůže. Ty peníze budou pomáhat," vyzval závěrem reprezentační záložník.

Výzvu borců můžete podpořit v příspěvku níže

 

Právě se děje

Další zprávy