Fotbalista Sadílek draží dres spoluhráče na podporu chlapce nemocného rakovinou

Sport Sport
21. 1. 2019 6:18
Čtyřletý Matyáš trpí rakovinou a podstupuje nákladnou chemoterapii. Fotbalové Slovácko se jej rozhodlo podpořit aukcí dresu brankáře Matouše Trmala, který se na podzim stal jedničkou jedenáctého týmu Fortuna:Ligy. Aukce běží do pondělního poledne a zapojil se do ní i hráč PSV Eindhoven Michal Sadílek.
Michal Sadílek
Michal Sadílek | Foto: ČTK

"Snad to Matýskovi pomůže," napsal ke svému příhozu devatenáctiletý fotbalista, který ve Slovácku vyrůstal. Za dres nabídl 15 tisíc korun. V současné chvíli je nejvyšší nabídka ještě o pět tisíc korun vyšší.

Dobročinná aukce běží do pondělních 12 hodin. Přihazovat lze pod facebookovým příspěvkem níže.

Michal Sadílek ve Slovácku vyrůstal a před svým přestupem do Eindhovenu se v dorosteneckém týmu setkal i s Matoušem Trmalem, jehož dres je v dražbě. Výtěžek z aukce klub daruje Matyášově rodině.

Sadílek se po svém přestupu postupně propracoval do A-týmu PSV. Za Eindhoven nastoupil v Lize mistrů i nejvyšší nizozemské soutěži, ve které už vstřelil branku.

Slovácko na téma rakoviny dětí a mladistvých upozorňovalo už dříve i příběhem dorostence Marka Janši, shodnou okolností dalšího spoluhráče Matouše Trmala. Janša byl v sezoně 2016/2017 nejlepším střelcem dorostenecké ligy, v 18 letech onemocněl rakovinou. S tou se úspěšně vypořádal a rozhodl se svůj příběh zveřejnit.

Příběh Marka Janši

Video:
 

Právě se děje

Další zprávy