Fotbalista Sadílek draží dres spoluhráče na podporu chlapce nemocného rakovinou

Sport Sport
21. 1. 2019 6:18
Čtyřletý Matyáš trpí rakovinou a podstupuje nákladnou chemoterapii. Fotbalové Slovácko se jej rozhodlo podpořit aukcí dresu brankáře Matouše Trmala, který se na podzim stal jedničkou jedenáctého týmu Fortuna:Ligy. Aukce běží do pondělního poledne a zapojil se do ní i hráč PSV Eindhoven Michal Sadílek.
Michal Sadílek
Michal Sadílek | Foto: ČTK

"Snad to Matýskovi pomůže," napsal ke svému příhozu devatenáctiletý fotbalista, který ve Slovácku vyrůstal. Za dres nabídl 15 tisíc korun. V současné chvíli je nejvyšší nabídka ještě o pět tisíc korun vyšší.

Dobročinná aukce běží do pondělních 12 hodin. Přihazovat lze pod facebookovým příspěvkem níže.

Michal Sadílek ve Slovácku vyrůstal a před svým přestupem do Eindhovenu se v dorosteneckém týmu setkal i s Matoušem Trmalem, jehož dres je v dražbě. Výtěžek z aukce klub daruje Matyášově rodině.

Sadílek se po svém přestupu postupně propracoval do A-týmu PSV. Za Eindhoven nastoupil v Lize mistrů i nejvyšší nizozemské soutěži, ve které už vstřelil branku.

Slovácko na téma rakoviny dětí a mladistvých upozorňovalo už dříve i příběhem dorostence Marka Janši, shodnou okolností dalšího spoluhráče Matouše Trmala. Janša byl v sezoně 2016/2017 nejlepším střelcem dorostenecké ligy, v 18 letech onemocněl rakovinou. S tou se úspěšně vypořádal a rozhodl se svůj příběh zveřejnit.

Příběh Marka Janši

Video:
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Moskevská burza se částečně otevřela některým zahraničním investorům

Moskevská burza se v pondělí částečně otevřela zahraničním investorům, kvůli válce na Ukrajině byla pro ně téměř šest měsíců uzavřena. Zatím je možné obchodovat jen s dluhopisy, a to pouze investorům ze zemí, které Moskva nepovažuje za nepřátelské. To znamená, že na moskevskou burzu stále nesmějí investoři ze zemí, které zatěžují ruskou ekonomiku sankcemi, informoval server BBC.

Rusko uzavřelo své trhy v únoru, aby omezilo odliv peněz ze země v době invaze na Ukrajinu. V březnu zahájilo postupné znovuotevírání, které bylo omezeno na dluhopisy vydané ruskou vládou.

V pátečním prohlášení moskevská burza uvedla, že znovu otevře trh s dluhopisy pro nerezidenty ze zemí, které nejsou vůči Rusku nepřátelské, a pro nerezidenty, kde jsou konečnými příjemci ruské právnické nebo fyzické osoby. Mezi tyto země patří pravděpodobně Čína a Turecko. Naopak mezi nepřátelské země, jejichž investoři mají nadále zákaz prodávat ruské cenné papíry, patří členové EU, Kanada či Japonsko. Na tuto skupinu loni připadlo 90 procent investic do Ruska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy