Řepka: Když se vyhazují hráči, měli by se měnit trenéři

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 11. 2011 10:15
Řepka přiznal, že mu vadí ignorace od jeho nadřízených
Tomáš Řepka přiznal, že mu vadí ignorace od jeho nadřízených
Tomáš Řepka přiznal, že mu vadí ignorace od jeho nadřízených | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Tomáš Řepka poprvé promluvil o své nespokojenosti s pozicí stopera číslo čtyři v pražské Spartě. Vyjádřil své přesvědčení, že si v barvách svého milovaného týmu už asi nikdy nezahraje.

Sedmatřicetiletý obránce také přiznal, že si kvůli odchodu Františka Straky na lavičku pražské Slavie smazal jeho telefonní číslo.

"Co mě nejvíc štve? Taková ta nekomunikace, ignorance, arogance a povýšenost. Ale já už jsem dnes jinde, neřeším to," vyjádřil Řepka své rozhořčení v rozhovoru pro deník Sport.

"Je mi líto, že v tom s klukama nejsem, ale možná jsem taky trošku uraženej. Zkrátka ješitnej chlap," dodal.

Čtěte také:
Bouře ve Spartě: Hřebík se vrací, Chovanec za Šmicra?
Řepka odmítl Příbram, ve Spartě se chce rvát o sestavu

Řepka se nemůže srovnat s tím, že po nepodařeném zápase play off Evropské ligy v rumunské Vaslui (0:2) vypadl ze základní sestavy a od té doby se na hřišti neobjevil ani jako střídající hráč.

Foto: Jakub Šafránek

"Hlavně ten první měsíc to bylo pro mě hrozně těžké. Po tolika letech, když jste zvyklý neustále hrát - prakticky dvacet let pořád v základu - a najednou se pánové nedomluví, co se mnou vlastně budou dělat, a udělají rozhodnutí beze mě..." otevřeně kritizuje své nadřízené.

"Ale já věřím, že se jim to všem jednou vrátí, že to jednou pochopí a chytnou se za rypák. Oni to vědí, o kom mluvím, to je každému jasné. Já je jmenovat nebudu."

Nejvíce jej mrzí, že s ním vedení klubu jeho pozici v týmu vůbec neprobírá. Podle něj je to tím, že odmítl nabídku odejít do Příbrami.

"Jde o takovou tu nekomunikaci, aroganci, ignorance a povýšenost. To mě nejvíce štve. A nejsem v tom jen já, ale i spousta dalších vynikajících fotbalistů, se kterými bylo ve Spartě zacházeno jako se mnou. Ti lidé nahoře by se měli zamyslet, jestli je jejich jednání vůbec morální."

"Když na to budu mít, budu rád pro fanoušky kopat"

Kvůli současné situaci v klubu už dokonce ztrácí naději, že si ve Spartě ještě někdy zahraje.

"Lepší už to nebude, jen trénuju a trénuju. Jsem sparťan a zůstanu tady, dokud to půjde, i když si samozřejmě ještě chci někdy kopnout do míče," přiznává odchovanec brumovského fotbalu.

Foto: Jakub Šafránek

Nevěří ani tomu, že mu k návratu do základní sestavy pomůže plánovaný odchod Jozefa Chovance z pozice generálního sportovní manažera, na jehož místo by měl v zimě přijít Jaroslav Hřebík. Změny ve vedení týmu ale vítá.

"To se mě netýká, i když nějaké změny by mančaftu prospěly. Když se mění a vyhazují hráči, plive se na hráče, měl by tento proces probíhat i u trenérů a vedení. Doufám, že se to povede a ta změna nastane. Kdybych se vrátil na hřiště, nedělal bych to kvůli sobě, trenérům nebo vedení, ale jen kvůli lidem. Když na to budu mít, budu rád pro fanoušky kopat."

U tréninků bez možnosti si zahrát jej drží jen podpora sparťanských fanoušků. 

"Podpora fanoušků je pro mě největší satisfakcí. Děkuji všem lidem, kteří mě mají rádi. Mé srdce zůstane navždy na Spartě, což sparťané vědí a nezapomenou. Je hodně fotbalistů, kteří kopali za Spartu a byli větší špílmachři, ale takovéhle pocty se jim nedostalo."

"Už jsem si smazal Frantovo číslo, skončil u mě"

"Teď se dávám dohromady a zase do toho šlápnu. Pokusím se znovu vrátit. Nevím jestli ve Spartě nebo v jiném klubu. Udělám maximum pro to, abych se vrátil," připomněl Řepka fakt, že jej v posledních týdnech trápilo zranění a viróza.

Vedení Sparty však není jediné, na nějž je Řepka v těchto dnech naštvaný. Velmi jej zklamalo angažmá Františka Straky na lavičce úhlavního rivala Sparty - tedy Slavie. 

"Pro mě je to obrovské zklamání. Už jsem si vymazal jeho telefonní číslo, u mě skončil. A že mě lanaří do Slavie? To je nějaký silvestrovský vtip, Franta mi volat nebude, protože mě zná," ukončil Řepka veškeré spekulace.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy