reklama
 
 

Konec? Manažer Řepka bude zachraňovat druhou ligu v Mostě

14. 3. 2013 14:50
Někdejší zadák Sparty či Českých Budějovic se rozhodl přijmout v předposledním klubu druhé ligy místo sportovního manažera.

Most - Ani Dobrovice, ani Příbram. Novou štací řízného beka Tomáše Řepky se stal předposlední klub Fotbalové národní ligy (2. ligy) Baník Most.

Na hřišti ho ovšem už asi neuvidíte. Severočeský klub s ním totiž minimálně do konce sezony počítá na místo sportovního manažera.

"Baník Most Tomáše Řepku angažoval primárně jako sportovního manažera. Z pozice klubu se s jeho aktivním zapojením na hřišti nepočítá," prohlásil pro Aktuálně.cz Vladimír Hron, mluvčí klubu. "I když nikdy neříkej nikdy," dodává v zápětí.

Most je výzva i motivace

Devětatřicetiletý bývalý reprezentant do Mostu zamířil z prvoligových Českých Budějovic, kde sice loni na jaře pomohl zachránit ligu, ale na podzim po jednom ze svých slavných "blikanců" vypadl z týmu a klub s ním v zimě rozvázal smlouvu.

Od té doby se hojně spekulovalo, kam Řepka zamíří, horkým kandidátem byly dokonce divizní Dobrovice, ale sparťanská ikona nakonec zamířila do Mostu.

"Myslím, že hlavně proto, že je to pro něj výzva," tvrdí Hron. "Krom toho se dobře zná s lidmi z vedení klubu a také, i když to je spíše důvod v uvozovkách, jeho přítelkyně Vlaďka je rodačka z Mostu."

"Slibujeme si od něj, že jednak týmu předá své obrovité zkušenosti, a současně pomůže s motivací pro klub, který podle nás rozhodně nepatří na dno druhé ligy," doufá Hron. "Taky může pomoci s fotbalovou akademií, kterou v Mostě máme."

Kariéru začal v Baníku, končil v Dynamu

Zkušeností má Řepka skutečně na rozdávání. Krom Baníku Ostrava, kde s kariérou začínal, totiž postupně vystřídal dresy Sparty, Fiorentiny, West Hamu a nakonec i Českých Budějovic. Krom toho sehrál šestačtyřicet reprezentačních utkání, ve kterých vstřelil jeden gól.

Se Spartou čtyřikrát vyhrál českou ligu, přičemž o titulu v roce 2010 rozhodl brankou do sítě Teplic v posledním kole. S Fiorentinou také vyhrál italský pohár.

Řepka proslul především jako nekompromisní bek, jehož proslavily mnohé emocionální výbuchy, kvůli nimž byl častokrát hostem u zasedání disciplinární komise.

Na své konto si během profesionální kariéry připsal dvacet červených karet.

autor: Sport | 14. 3. 2013 14:50

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama