Real zdolal Málagu a dál vede španělskou ligu o tři body

15. 3. 2014 23:58
Fotbalisté Realu Madrid zdolali ve španělské lize Málagu 1:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky na šest bodů.
Cristiano Ronaldo slaví se spoluhráči gól Realu
Cristiano Ronaldo slaví se spoluhráči gól Realu | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zdolali ve španělské lize Málagu 1:0. Druhé Atlético Madrid však díky výhře 1:0 nad Espaňolem Barcelona drží jen tříbodové manko.

Atlético si v úterý doma zajistilo přesvědčivou výhrou 4:1 nad AC Milán první postup do čtvrtfinále Ligy mistrů od roku 1997, v lize byl ale nedávný pohárový duel na výběru Diega Simeoneho znát. Proti devátému Espaňolu čekal madridský tým na svém stadionu na gól až do 55. minuty, kdy rozhodl Costa.

Real šel do dnešního duelu se sérií 18 ligových zápasů bez porážky a 29 celkově ve všech soutěžích. Její prodloužení mu nepřekazil ani někdejší kouč královského klubu Bernd Schuster na lavičce Málagy.

O jedinou branku utkání se postaral ve 23. minutě kanonýr Cristiano Ronaldo, který si po přihrávce Garetha Balea navedl míč do pokutového území a zamířil k tyči. Portugalec vede se 25 góly tabulku střelců La ligy o čtyři trefy před Diegem Costou z Atlética.

Celta Vigo v pohledném utkání zdolala 1:0 Levante. Jedinou branku vstřelil v 19. minutě Nolito, jinak se činili především brankáři. Několik jasných šancí vychytal gólman valencijského celku Keylor Navas a výborné zákroky předvedl i jeho protějšek Yoel Rodríguez, kterého navíc při pokutovém kopu Davida Barrala zachránila branková konstrukce.

Ze sestupových příček se vymanilo Vallecano díky domácímu triumfu 3:1 nad Almeríou. Rayo se zásluhou třetího vítězství za sebou dostalo tři body před svého soupeře, který je naopak po sérii tří proher předposlední.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Levante - Vigo 0:1 (19. Nolito), Vallecano - Almería 3:1 (57. a 77. Larrivey, 38. Bueno - 72. Soriano), Málaga - Real Madrid 0:1 (23. Ronaldo), Atlético Madrid - Espaňol Barcelona 1:0 (55. Costa).

1. Real Madrid 28 22 4 2 77:26 70
2. Atlético Madrid 28 21 4 3 64:21 67
3. FC Barcelona 27 20 3 4 74:22 63
4. Bilbao 27 15 6 6 50:31 51
5. Villarreal 27 13 5 9 47:33 44
6. San Sebastian 27 12 7 8 48:39 43
7. FC Sevilla 27 11 8 8 47:42 41
8. Valencie 27 10 6 11 39:38 36