Real rozdrtil Santander a před Barcou vede o 13 bodů

18. 2. 2012 23:55
Ronaldo dal 28. gól v sezóně

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize bez problémů porazili Racing Santander 4:0 a na vrcholu tabulky mají ve 24. kole soutěže třináctibodový náskok před Barcelonou. Ta má však k dobru nedělní utkání s Valencií.

Real proti soupeři ze sestupové 18. příčky na gól čekal jen do šesté minuty, již 28. ligovou branku si připsal Cristiano Ronaldo. Portugalec má v čele střelecké tabulky už pětigólový náskok před Lionelem Messim z Barcelony.

VIDEO Ronaldo vsítil čistý hattrick. Real zvýšil náskok

Po vyloučení hostujícího obránce Dominga Cismy za dvojí hraní rukou oslavil San Bernabéu v nastavení první půle branku Karima Benzemy.

Stejný počet branek přidal "Bílý balet" i po přestávce. Parádním třetím gólem ozdobil svůj první start v novém roce Argentinec Ángel di María a skóre uzavřel znovu Francouz Benzema. Real zaznamenal 20 vítězství ve 23 zápasech.

Espaňol Barcelona ztratil náskok na hřišti Getafe, přesto se v tabulce posunul na čtvrté místo. Vedení katalánského týmu trvalo jen čtyři minuty, na gól střídajícího Álvara Vázqueze odpověděl v 70. minutě z pokutového kopu Miku.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Getafe - Espaňol Barcelona 1:1 (70. Miku z pen. - 66. Vázquez), Real Madrid - Santander 4:0 (45.+1 a 89. Benzema, 6. Ronaldo, 73. Di María), FC Sevilla - Pamplona 2:0 (15. Medel, 90.+3 Trochowski)