Real Madrid vyhrál a je o skóre druhý za Atléticem

20. 12. 2020 23:06
Fotbalisté Realu Madrid se posunuli na druhé místo španělské ligy, když v zápase 14. kola vyhráli v Eibaru 3:1. Jen o skóre první zůstává jejich městský rival Atlético, které má navíc dvě utkání k dobru.
Karim Benzema
Karim Benzema | Foto: Reuters

Favorizovaní hosté se ujali vedení v šesté minutě, když si na oblouček na hranici pokutového území naběhl Karim Benzema a se štěstím mezi nohama brankáře vstřelil svůj sedmý gól v ročníku. Francouzský útočník o sedm minut později vybídl ke skórování Luku Modriče. Benzemovi se proti Eibaru daří, jako střelec či nahrávač se podílel na deseti brankách v jedenácti vzájemných ligových zápasech.

Domácím se podařilo dát kontaktní gól těsně před půlhodinou hry, Kike obstřelil brankáře Courtoise zpoza vápna. Chvíli poté mohl "Bílý balet" znovu odskočit, Benzemovi ale branku sebral ofsajd.

Realu se mohlo utkání zkomplikovat v 81. minutě, kdy hlavička domácího útočníka Muta trefila ruku kapitána Sergia Ramose. Videorozhodčí ale penaltu nenařídil. Uklidnit hosty tak mohl už v nastaveném čase prvním gólem v sezoně Lucas.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo: Vigo - Alavés 2:0 (19. a 80. Méndez), Granada - Betis Sevilla 2:0 (14. z pen. a 20. Soldado), Cádiz - Getafe 0:2 (33. Cucho, 90.+4 Maksimovič), Eibar - Real Madrid 1:3 (28. Kike - 6. Benzema, 13. Modrič, 90.+2 Lucas).

1. Atlético Madrid 12 9 2 1 24:5 29
2. Real Madrid 14 9 2 3 25:14 29
3. San Sebastian 15 7 5 3 25:10 26
4. Villarreal 14 6 7 1 19:13 25
5. FC Barcelona 13 6 3 4 25:14 21
6. Granada 13 6 3 4 17:20 21
7. FC Sevilla 12 6 2 4 14:10 20
8. Vigo 14 5 4 5 19:20 19