Rasisté v Cagliari uráželi Eto´a, ten odpověděl gólem

Jakub Šafránek Jaroslav  Šindelář Jakub Šafránek, Jaroslav Šindelář
17. 10. 2010 22:45
V čele tabulky se udrželo římské Lazio
Samuel Eto´o se i přes urážky stal hrdinou zápasu Interu v Cagliari
Samuel Eto´o se i přes urážky stal hrdinou zápasu Interu v Cagliari | Foto: Reuters

Praha - Rasistické pokřiky a chorály fandů způsobily narušení nedělního utkání sedmého kola Serie A mezi Cagliari a úřadujícím šampionem Interem Milán.

K incidentu došlo krátce po zahájení zápasu a rozhodčí dokonce museli na tři minuty přerušit hru, aby mohli pořadatelé uklidnit rozvášněné fandy, jejichž terčem se podle místních komentátorů stal kamerunský útočník Interu Samuel Eto´o.

Ten přitom na urážky odpověděl tím nejlepším možným způsobem, když svým gólem z devětatřicáté minuty rozhodl o výhře hostů 0:1.

Inter i přes vítězství klesl v tabulce na třetí místo, o skóre jej totiž po sobotním vítězství 3:1 nad Chievem předstihl městský rival AC.

V čele se s dvoubodovým náskokem udrželo Lazio českého útočníka Libora Kozáka, které zvítězilo 2:0 v Bari.

Juventus Turín se Zdeňkem Grygerou v sestavě dokázal vysoko přehrát doma Lecce. O svém vítězství rozhodl již v prvním poločase, kdy se postupně trefili Aquilani, Felipe Melo a Quagliarella. V závěru zápasu upravil na konečných 4:0 Del Piero.

Vysoko zvítězilo také Palermo nad Boloňou. Skvělý výkon soupeře Sparty ze základní skupiny Evropské ligy řídil Argentinec Javier Pastore. Palermo se díky vítězství usadilo v horní polovině tabulky Serie A.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Cagliari - Inter Milán 0:1 (39. Eto'o), Brescia - Udine 0:1 (80. Corradi), Catania - Neapol 1:1 (69. Gomez - 39. Cavani), Cesena - Parma 1:1 (17. Bogdani - 28. Zaccardo), Juventus Turín - Lecce 4:0 (13. Aquilani, 34. Melo z pen., 44. Quagliarella, 82. Del Piero), Palermo - Boloňa 4:1 (17. Pastore, 24. Iličič, 47. Pinilla, 83. Bačinovič - 66. Di Vaio), Sampdoria Janov - Fiorentina 2:1 (81. Ziegler, 82. Cassano - 6. Marchionni), Bari - Lazio Řím 0:2 (52. Hernanes, 62. Floccari).

1. Lazio Řím 7 5 1 1 10:5 16
2. AC Milán 7 4 2 1 11:5 14
3. Inter Milán 7 4 2 1 9:3 14
4. Neapol 7 3 3 1 13:9 12
5. Juventus Turín 7 3 2 2 16:9 11
6. Palermo 7 3 2 2 14:10 11
7. Sampdoria Janov 7 2 4 1 9:7 10
8. Chievo 7 3 1 3 9:8 10