Rána pro zdecimovaný Liberec, Kováč má natržený sval

ČTK Sport ČTK, Sport
4. 4. 2014 11:59
Fotbalisté Liberce se možná budou muset až několik týdnů obejít bez svého kapitána Radoslava Kováče.
Radoslav Kováč.
Radoslav Kováč. | Foto: CPA Eduard Erben

Liberec - Fotbalisté Liberce se možná budou muset až několik týdnů obejít bez svého kapitána Radoslava Kováče. Vyšetření odhalilo, že má natržený stehenní sval.

Kováč musel v minulém ligovém kole v Plzni kvůli zranění už po dvanácti minutách střídat. Problémy se stehenním svalem ho trápily už před zápasem na západě Čech.

"Vyšetření potvrdilo, že má natržený sval. Možná bude mimo hru i pár týdnů, nejkratší doba léčení je asi tři neděle. Uvidíme, jak bude léčba pokračovat," uvedl trenér Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Pro Liberec je Kováčova absence velkou nepříjemností, kapitán byl hlavní oporou týmu. "Samozřejmě je to pro nás ztráta, je to pro nás platný hráč z hlediska organizace hry, kvality," řekl Šilhavý.

Věří ale, že se Severočeši dokážou s Kováčovou absencí vyrovnat. V létě odejde čtyřiatřicetiletý stoper do pražské Sparty. "V příští sezoně už tady nebude. Uvidíme, jak to zvládnou ti kluci, kteří nastoupí," uvedl Šilhavý. "Další stopeři Rajnoch s Karišikem už trénují a je tam i další varianta," dodal kouč.

 

Právě se děje

Další zprávy