Rabušic odmítl výhru, Liberec ale veze z Freiburgu cenný bod

19. 9. 2013 22:55
Slovan prohrával po prvním poločase o dvě branky, nakonec však sahal v prvním utkání Evropské ligy po vítězství.
Michael Rabušic svým gólem srovnal na 2:2 a nedlouho poté mohl výsledek otočit, trefil však jen tyč. | Foto: ČTK

Freiburg - Liberec veze cenný bod z Freiburgu! Fotbalisté Slovanu sice v úvodním utkání Evropské ligy prohrávali s bundesligovým soupeřem po poločase o dvě branky, nakonec ale uhráli remízu 2:2.

A dokonce mohli vyhrát, jenže Michael Rabušic obrovskou šanci neproměnil.

"Nevím, co s námi v první půli je"

Branky českého týmu stříleli střídající Kalitvincem a právě Rabušic.

"Já už nevím, co s námi v těch prvních poločasech je. Máme respekt k těm soupeřům, jsme zalezlí, ale stejně nebráníme, s tím prostě musíme něco udělat," hodnotil utkání v rozhovoru pro Českou televizi liberecký Michael Rabušic.

V úvodu to přitom vypadalo na zápas, který bude jasně v režii domácího celku. Liberec se do útoku dostával jen sporadicky, zahrozil naopak Sorg a poté i Schmid.

Ve 21. minutě Kušnír na hranici pokutového území fauloval a sudí nařídil pokutový kop. Jeho exekuce se ujal kapitán Schuster a bezpečně proměnil.

Kiks střídal kiks

O čtvrthodiny později bylo pro Slovan ještě hůře. Mehmedi si navedl míč na střed a z nějaký dvaceti metrů překvapil Kováře, který míč srazil jen do šibenice.

Hosté se k nějakému výraznějšímu ohrožení brány před přestávkou nedostali, a tak do poločasu vydržel stav 2:0 pro Freiburg. Věci se děly až po pauze.

Severočeši postupně prostřídali a přidali na aktivitě. Čerstvý Kalitvincev pak v 67. minutě napřáhl levačkou a také nachytal brankáře, který ránu, která šla doprostřed, propustil do brány.

Za pět minut bylo vyrovnáno. Ještě větší kiks totiž při těžko pochopitelné malé domů vyrobil Mehmedi a vyslal tak do sóla Rabušice, který proti gólmanovi nezaváhal.

"Vyhrát jsme si ani nezasloužili"

Hned na to mohl právě Rabušic dokonat obrat. Po Rybalkově centru z přímého kopu nejprve trefil z bezprostřední blízkosti gólmana a poté tyč.

Střídající Guéde pak během dvou minut zahrál dvakrát rukou a odešel do sprch.

Liberec ovšem čtvrthodinovou přesilovku nevyužil, kvůli Rybalkovi dokonce hru srovnal. I on totiž dostal v 90. minutě druhou žlutou kartu.

V nastavení ještě mohl zvrátit vedení na svou stranu český obránce ve službách Freiburgu Pavel Krmaš, ale po standardce minul zadní tyč. Body se tak v Německu zaslouženě dělily.

"Po tom vyrovnávacím gólu jsem měl ještě jednu šanci, tam už jsem nestačil ideálně nastavit nohu. Ale po tom prvním poločasu jsme si snad ani vyhrát nezasloužili, musíme být pokorní," dodal Rabušic.

Výsledky skupiny H:

SC Freiburg - Slovan Liberec 2:2 (2:0)

Branky: 23. Schuster z pen., 35. Mehmedi - 67. Kalitvincev, 74. Rabušic. Rozhodčí: Balaj - Gheorghe, Artene (všichni Rum.). ŽK: Schuster, Guédé - Rabušic, Kušnír, Rybalka, Kelič. ČK: 78. Guédé - 90. Rybalka. Diváci: 15.000.
Freiburg: Baumann - Sorg, Krmaš, Ginter, Günter - Schmid, Fernandes, Schuster, Kerk (66. Guédé) - Mehmedi (89. Coquelin), Hanke (79. Freis). Trenér: Streich.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey (62. Kalitvincev)- Delarge, Rybalka, Pavelka, Frýdek (46. Šural) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Estoril - FC Sevilla 1:2 (0:0)

Branky: 61. Miguel - 59. Machin, 77. Gameiro. Rozhodčí: Jefet (Izr.).
Estoril: Vagner - Mano (72. Anderson Luis), Tavares, Miguel, Babanco - Goncalo, Felipe (79. Galvao) - Evandro - Balboa (64. Gerso), Leal, Sebá.
Sevilla: Varas - Figueiras, Cala, Navarro, Alberto - Iborra (66. Rakitič), Mbia - Machin, Marin, Rabello (72. Sampeiro) - Bacca (65. Gameiro).

1. FC Sevilla 1 1 0 0 2:1 3
2. Freiburg 1 0 1 0 2:2 1