Puyol musel na operaci. Barceloně bude chybět až tři měsíce

ČTK ČTK
16. 3. 2013 15:33
Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Chybět může až tři měsíce.
Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe
Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe | Foto: Reuters

Madrid - Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Podle lékařů katalánského celku bude čtyřiatřicetiletý obránce mimo hru šest týdnů až tři měsíce.

Puyol tak zcela určitě přijde o obě čtvrtfinále Ligy mistrů s Paris St. Germain, podle lékařů však chce ještě v této sezoně za Barcelonu nastoupit. "Na operačním sále několikrát zopakoval: S rehabilitací začínáme ještě dneska večer," citovala agentura Reuters lékaře Ramóna Cugata.

Stoper, který začátkem roku prodloužil s Barcelonou smlouvu do roku 2016, nemá problémy s koleny poprvé. Chirurgický zákrok musel podstoupit už loni v květnu a přišel kvůli tomu o účast na mistrovství Evropy, které Španělsko vyhrálo.

"Koleno ho trápilo od říjnového zápasu s Getafe. Teď se rozhodl využít reprezentační přestávky a jít na operaci, aby se vrátil na konec sezony. Pokud by se zákroku nepodrobil, mohl by si to zhoršit," přidal Cugat.

 

Právě se děje

před 39 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
Další zprávy