Puyol musel na operaci. Barceloně bude chybět až tři měsíce

ČTK ČTK
16. 3. 2013 15:33
Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Chybět může až tři měsíce.
Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe
Puyola trápilo zraněné koleno od říjnového zápasu s Getafe | Foto: Reuters

Madrid - Kapitán fotbalistů Barcelony Carles Puyol se v pátek podrobil artroskopické operaci pravého kolena. Podle lékařů katalánského celku bude čtyřiatřicetiletý obránce mimo hru šest týdnů až tři měsíce.

Puyol tak zcela určitě přijde o obě čtvrtfinále Ligy mistrů s Paris St. Germain, podle lékařů však chce ještě v této sezoně za Barcelonu nastoupit. "Na operačním sále několikrát zopakoval: S rehabilitací začínáme ještě dneska večer," citovala agentura Reuters lékaře Ramóna Cugata.

Stoper, který začátkem roku prodloužil s Barcelonou smlouvu do roku 2016, nemá problémy s koleny poprvé. Chirurgický zákrok musel podstoupit už loni v květnu a přišel kvůli tomu o účast na mistrovství Evropy, které Španělsko vyhrálo.

"Koleno ho trápilo od říjnového zápasu s Getafe. Teď se rozhodl využít reprezentační přestávky a jít na operaci, aby se vrátil na konec sezony. Pokud by se zákroku nepodrobil, mohl by si to zhoršit," přidal Cugat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

EU a USA uvalily sankce na ruské činitele kvůli uvěznění Navalného

Evropská unie uvalila sankce na čtyři ruské představitele za uvěznění opozičního vůdce Alexeje Navalného a potlačování pokojných protestů. Mezi vysoce postavenými činiteli, k jejichž potrestání unie vůbec poprvé využila nový globální sankční režim, je i generální prokurátor Igor Krasnov či hlavní vyšetřovatel Alexandr Bastrykin.

Sankce v úterý uvalily na několik Rusů a podniků i Spojené státy. Jedná se o první protiruské sankce vlády prezidenta Bidena, který slíbil zaujmout k Rusku tvrdší postoj než jeho předchůdce Donald Trump. Republikánský exprezident se často vyjadřoval o svém ruském protějšku Vladimiru Putinovi obdivně a dlouhodobě se stavěl proti návrhům na potrestání Moskvy.

Americká vláda plánovala sankce vůči Rusku několik týdnů. Zatím není jasné, na které činitele konkrétně míří. Zacíleny jsou však kromě jedinců také na 14 společností, jež se většinou specializují na výrobu biologických a chemických látek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy