Pulpit: Baroš to měl těžké. Při každém kontaktu byl faulován

ČTK Sport ČTK, Sport
30. 4. 2013 9:15
Zklamaný z porážky v záchranářském duelu v Brně (1:2) i z výkonu hlavního rozhodčího Zbyňka Proskeho byl po pondělním zápase 25. kola Gambrinus ligy trenér ostravského Baníku Martin Pulpit.
Martinu Pulpitovi vadilo, že brněnští obránci, respektive rozhodčí "nepustili" Milana Baroše do hry.
Martinu Pulpitovi vadilo, že brněnští obránci, respektive rozhodčí "nepustili" Milana Baroše do hry. | Foto: Dalibor Sosna

Brno - Zklamaný z porážky v záchranářském duelu v Brně (1:2) i z výkonu hlavního rozhodčího Zbyňka Proskeho byl po pondělním zápase 25. kola Gambrinus ligy trenér ostravského Baníku Martin Pulpit.

Vadilo mu především, že Proske neposuzoval souboje brněnských obránců s Milanem Barošem jako fauly domácích hráčů, i když podle Pulpita šlo o faul při každém Barošově držení míče.

"Měl velmi těžkou úlohu, protože byl při každém přebírání míče faulován domácími obránci, kteří si při jeho zastavení pomáhali rukama," řekl Pulpit na tiskové konferenci.

Pulpit: My jsme v krizi stále

Baník ještě v 82. minutě vedl 1:0, jenže Brno dvěma góly v závěru zápasu skóre otočilo. Zatímco Zbrojovka si v boji o záchranu výrazně pomohla, Baník zůstává třináctý se dvoubodovým náskokem na sestupové příčky.

"My jsme v krizi stále. Když jsem Baník přebíral po dvanácti kolech, tak měl jen osm bodů. Takže my stále bojujeme. Říkal jsem, že nás čeká dlouhá a namáhavá cesta. Máme ještě tři zápasy doma, ve kterých chceme bodovat," přiznal Pulpit.

Tým chválil za výkon v prvním poločase, v tom druhém však jeho hráči podle něj příliš "zalezli" před brankáře Bártu.

"Dostali jsme se do aktivnější hry po deseti minutách. Vstřelili jsme i branku, která byla částečně šťastná, protože si míč srazil do sítě domácí obránce."

"Ve druhé půli jsme byli hodně zatažení. Měli jsme několik brejkových šancí, což bylo ale málo. V závěru, po nasazení tří útočníků, tlak Brna ještě zesílil. Bohužel jsme jej už neustáli," smutnil Pulpit.

Grmela: Pomohla Švancarova zkušenost

Naopak jeho protějšek Ludevít Grmela pochopitelně výkon svých hráčů ve druhém poločase chválil.

"Do 25. minuty jsme byli lepší, jenže potom převzal na chvíli iniciativu soupeř a dal gól. Pak jsme se představili jako zcela jiné mužstvo. Udělali jsme změny v útočné hře. V prvním poločase jsme byli neškodní, ve druhém jsme měli hodně šancí," uvedl Grmela.

"Zejména pomohla Švancarova zkušenost a Traorého technika a zdravá fotbalová drzost. Náš tlak se zvyšoval a v posledních deseti minutách mu Baník neodolal," pochvaloval si přínos hráčů, které poslal po přestávce na hřiště.

Zbrojovka sice zvýšila svůj náskok na patnáctou příčku na pět bodů, i tak však zůstává Grmela, co se týče záchrany, opatrný.

"Sice ještě nemůžeme hovořit o záchraně, ale udělali jsme k ní velmi důležitý krok. Záchrana z mého pohledu znamená získat alespoň třicet bodů, jednatřicet určitě bude znamenat jistotu," uvedl kouč Zbrojovky, jež má nyní na kontě 28 bodů.

Vomáčka: Náš výkon byl moc pasivní

Popel na hlavu si po zápase sypal kapitán Baníku Benjamin Vomáčka, po jehož chybě přihrál Petr Švancara v 88. minutě na vítězný gól Michalu Škodovi.

"Kdybych to nepokazil tou hrubkou před koncem zápasu, tak jsme si z Brna bod odvezli," smutnil třiatřicetiletý obránce.

"Brňané měli tlak, kterému jsme dlouho úspěšně odolávali. Chybou bylo, že náš výkon byl hodně pasivní. Dopředu jsme moc nehráli. Navíc jsme nezískávali odražené míče. Ani v útoku, ani v zadních řadách. Dostali jsme se pod velký tlak," přiznal Vomáčka.

Věří však, že pondělní prohru Baník rychle odčiní.

"Do konce ligy ještě zbývá pět kol. Vítězstvím bychom si zřejmě pomohli, ale bohužel se nám to nepodařilo. Proto teď musíme porazit v příštím kole Příbram," dodal.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy