První Mourinhova posila. Schürrle z Leverkusenu

ČTK ČTK
13. 6. 2013 14:54
André Schürrle by měl v nejbližších dnech stvrdit přestup z Leverkusenu do Chelsea.
Michal Kadlec a Andre Schürrle.
Michal Kadlec a Andre Schürrle. | Foto: Reuters

Leverkusen - Korejský fotbalista Son Hung-min přestoupil z Hamburku do Leverkusenu. Dvacetiletý útočník, jenž má za sebou vynikající sezonu, se s klubem dohodl na pětileté smlouvě. Uvolnil tám záložníkovi Andrému Schürrlemu cestu k odchodu z Leverkusenu do Chelsea.

"Od počátku jsme dali jasně najevo, že Schürrleho přestoupí do Chelsea jedině tehdy, pokud získáme adekvátní náhradu," prohlásil šéf Leverkusenu Wolfgang Holzhäuser s tím, že nyní ze strany klubu už nic odchodu Schürrleho do Londýna nebrání.

Oba kluby jsou na základních podmínkách přestupu dohodnuty. Dvaadvacetiletý záložník, který ještě musí v Chelsea absolvovat lékařské testy, by měl podle informací německých médií podepsat smlouvu na pět let s ročním příjmem 4,8 milionu eur (asi 123 milionů korun). Chelsea za hráče údajně zaplatí odstupné 23 milionů (asi 590 milionů korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brazilský exprezident Lula je očištěn, jeho údajná korupční kauza je promlčená

Brazilský soud v pátek definitivně ukončil kauzu, kvůli které strávil bývalý prezident Luiz Inácio Lula da Silva rok a půl ve vězení. Případ s podezřelým převodem luxusního bytu, který podle obžaloby Lula da Silva přijal jako úplatek, je podle soudu totiž promlčený, informovala agentura EFE. Původní rozsudek vloni zrušil nejvyšší soud a nařídil, aby se případem znovu zabývala justice v hlavním městě Brasília. Bývalému prezidentovi se tak definitivně otevřela cesta, aby se mohl letos znovu ucházet o úřad hlavy státu.

Podezřelá transakce s bytem se stala v roce 2011. Promlčecí lhůta činí v těchto případech 16 let. Na šestasedmdesátiletého Lulu se však vztahuje poloviční doba, se kterou brazilské zákony počítají u lidí ve věku nad 70 let.

Podle obžaloby Lula dostal od stavební firmy OAS luxusní byt v přímořské letovisku Guarujá. Výměnou za to bývalý prezident údajně protežoval firmu při zakázkách státní ropné společnosti Petrobras. Za korupci Lula dostal v roce 2018 trest 12 let vězení a za mřížemi strávil 19 měsíců. Propustilo ho rozhodnutí nejvyššího soudu, podle kterého nesmí být uvězněn člověk, který ještě nevyčerpal všechny možnosti odvolání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
Další zprávy