Velké drama! Příbram urvala proti Znojmu bod v 95. minutě

28. 4. 2014 19:56
V zápase dvou zachraňujících se celků remizovala Příbram se Znojmem 1:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Praha - V dohrávce 26. kola Gambrinus ligy, v níž se utkaly dva zachraňující se celky, remizovala Příbram se Znojmem 1:1.

Hosté vedli od 28. minuty, kdy skóre otevřel Reljič, a drželi vedení až do samého závěru. Domácí Znojemské ve druhé půli tlačili, nastřelili několik tyček, ale vyrovnat se jim podařilo až v 95. minutě.

Z velkého závaru nakonec míč protlačil do branky Krbeček a zajistil Příbrami důležitý bod. na jedenáctém místě jich má 28, Znojmo zůstává s 24 body patnácté. Na čtrnáctou Ostravu ztrácí bod.

Znojmo začalo lépe a šlo do vedení

Jihomoravané začali vzhledem ke svému horšímu postavení v tabulce aktivněji, nebezpeční byli zejména Crnkič s Reljičem. Právě spolupráce bosenského záložníka se Srbem Reljičem přinesla gól.

Příbram nezvládla útočnou standardní situaci, po které hosté vyrazili do brejku tří na tři. Už se zdálo, že dlouhou přihrávkou do křídla šanci promarnili, jenže Crnkič z první hezky nacentroval a nepokrytý Reljič hlavou poslal Znojmo do vedení.

Domácí působili mátožně a jejich pokusy o zteč soupeřovy brány byly pramálo nadějné. Znojmo mohlo brzy svůj náskok zvýšit, ale Vašíček po stříleném centru poslal míč jen těsně vedle.

Zoufalý tlak Příbrami vyšel

Po přestávce se obraz hry výrazně změnil. Příbram přitopila pod kotlem, vytvořila si tlak a Znojemské před brankou doslova zamkla. Na Hrubého mířil jeden centr za druhým, ovšem výsledkem byla jen Hájovského hlavička těsně vedle. O chvíli později Mičůn hlavičkoval do břevna po Zemanově přímém kopu.

Neuspěl ani Řezníček, který nepropálil obranu, a znovu Hájovský, jenž tentokrát přestřelil. V závěru pak Řezníčka vychytal brankář Hrubý a už se zdálo, že Znojmo výhru udrží. Jenže při závěrečném rohu se všichni příbramští hráči natlačili do vápna, Krbeček dostal míč do sítě a sudí gól uznal, přestože hosté vehementně reklamovali faul na brankáře Hrubého.

Fotbalová Gambrinus liga - 26. kolo:

1. FK Příbram - 1. SC Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 90.+5 Krbeček - 27. Reljič. Rozhodčí: Jech - Blažej, Mokrusch. ŽK: Zápotočný - Lacko, Drobisz, Jonov (oba mimo hřiště). ŽK: Zápotočný - Lacko, Hrubý, Drobisz, Jonov (oba mimo hřiště). Diváci: 1822.

Příbram: Hruška - Pleško (76. Stratil), Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Krbeček - T. Pilík, Mašán (41. Zeman), Volešák (69. Mareš), Danoski - Řezníček. Trenér: Čuhel.

Znojmo: Hrubý - Hříbek, Buchta, Hnaníček, Mudra - Zeba, Lacko - Helísek (64. Gál-Andrezly), Reljič, Crnkič (89. Cihlář)- Vašíček (90. Diarrassouba). Trenér: Kalvoda.

1. Sparta 26 22 4 0 64:15 70
2. Plzeň 26 18 6 2 59:18 60
3. Mladá Boleslav 26 13 8 5 52:29 47
4. Liberec 26 12 5 9 32:40 41
5. Teplice 26 11 6 9 45:32 39
6. Slovácko 26 10 5 11 39:36 35