Přestupová bomba roku. Ibrahimovič a Silva odcházejí do PSG

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
12. 7. 2012 23:00
Vedení Paris Saint Germain se domluvilo s AC Milán na příchodu jeho dvou největších hvězd - Zlatana Ibrahimoviče a Thiaga Silvy.
Zlatan Ibrahimovič a Thiago Silva stáli PSG 65 milionů eur
Zlatan Ibrahimovič a Thiago Silva stáli PSG 65 milionů eur | Foto:

Milán/Paříž - Tak to je přestupová bomba roku. 

Vedení Paris Saint Germain se domluvilo s AC Milán na příchodu jeho dvou největších hvězd - Zlatana Ibrahimoviče a Thiaga Silvy.

Švédský útočník a brazilský obránce odcházejí do Paříže dohromady za 65 milionů eur (1,64 miliardy korun).

Berlusconi: Ušetříme 150 milionů eur

Potvrdil to majitel AC Milán, někdejší italský premiér Silvio Berlusconi.

"Ano, prodal jsem Zlatana Ibrahimovice a Thiaga Silvu do PSG, ušetříme tak 150 milionů eur během dvou let," cituje italského miliardáře a expremiéra sportovní deník Gazzetta dello Sport.

Zatímco zprávy o odchodu sedmadvacetiletého Silvy prosákly na povrch už počátkem přestupního období a mluvilo se o tom, že přestup zmařil na poslední chvíli právě Berlusconi, zpráva o odchodu třicetiletého Ibrahimoviče je opravdovou bombou.

Jako první přišel se zprávou server goal.com, který důvody odchodu obou pilířů vysvětlil velkými dluhy milánského klubu.

A oba hráči rozpočet klubu tíží velkou měrou - Ibrahimovič ročně pobírá 12 milionů liber (téměř 400 milionů korun), Thiago Silva polovinu.

Ibrahimovič má brát 460 milionů ročně

Server také spekuluje o tom, že arabští vlastníci PSG nabídli Ibrahimovičovi plat 14 milionů liber ročně (přes 460 milionů korun), čímž by se stal druhým nejlépe placeným fotbalistou po Kamerunci Samuelu Eto'ovi, který v ruské Machačkale pobírá v přepočtu 20 milionů liber ročně.

Ibrahimovič hrál za Milán v posledních dvou sezonách, Brazilec ještě o rok déle.

AC Milán se tak v létě zbavil dalších zkušených hráčů. Odešli už Alessandro Nesta, Gennaro Gattuso, Filippo Inzaghi, Gianluca Zambrotta a Mark van Bommel.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.

Další zprávy