Lišky chtějí titul! Leicester smetl City a má náskok už pět bodů

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu
Jejich "Lišky" totiž milionářský klub přehrály 3:1 a v tabulce Premier League vedou už o šest bodů.
Zatímco v předchozích třech ligových duelech nedokázal Leicester ani jednou proti Manchesteru City skórovat, dnes se z gólu radoval už po necelých třech minutách.
Po Mahrízově centru se do zakončení dostal Huth,...
... jehož střelu lehce tečoval za záda gólmana Harta obránce "Citizens" Demichelis.
6. 2. 2016 15:38
Šlágr Premier League se zcela nečekaně proměnil v jednoznačnou záležitost. Leicester vyhrál na Manchesteru City 3:1 a v čele tabulky má nyní náskok už pěti bodů. Příští týden hraje s dalším velkým rivalem v boji o titul, Arsenalem.

Manchester - Pohádka "lišek" z Leicesteru pokračuje. Aktuální lídr tabulky Premier League v sobotu zvítězil na hřišti jednoho ze svých úhlavních rivalů Manchesteru City 3:1 a v čele soutěže má nyní náskok už pěti bodů na nyní druhý Tottenham.

V příštím kole jedou svěřenci Claudia Ranieriho k dalšímu těžkému duelu na Arsenal, který je dalším z adeptů na letošní titul. Gunners na Leicester sice  ztrácí v tuto chvíli osm bodů, ale mají před sebou ještě nedělní duel s Bournemouthem.

Dvakrát se trefil řízný bek

Po Mahrízově centru se do zakončení dostal stoper Robert Huth, jehož střelu lehce tečoval za záda gólmana Harta obránce "Citizens" Demichelis. "Lišky" otevřely skóre v 16 zápasech této sezony, což se žádnému jinému týmu nepovedlo.

Manchester následně převzal aktivitu, jenže hosté vstoupili do druhého dějství stejně jako do prvního. V 48. minutě se prosadil Mahríz a v tomto ročníku Premier League se přímo podílel už na 24 gólech svého týmu: 14 dal a na dalších deset přihrál. Definitivně pojistil výhru Leicesteru hlavou opět Huth, který se prosadil dvakrát v jednom zápase poprvé od února 2011, kdy ještě působil ve Stoke.

V závěru dostal první šanci v ligovém utkání devatenáctiletý norský útočník "Citizens" Celina a podílel se na čestném gólu domácích, když asistoval Agüerovi.

"Je to šílené. Šílená Premier League. Je to dobrý výsledek, hráči předvedli výborný výkon. Nikdy jsme se nebáli, chtěli jsme tu vyhrát. Hrajeme každý zápas, jako by to byl ten poslední. Nyní jsme velmi sebevědomí a je důležité teď přemýšlet nad zápasem proti Arsenalu. Jsme připraveni bojovat," uvedl kouč vítězů Ranieri pro BT Sport.

"Nebylo by fér se vymlouvat. Hráli jsme proti velice dobrému týmu a sami jsme velmi špatně bránili. Zvláště když jsme dvakrát inkasovali po standardní situaci. Sice jsme drželi míč, nevytvořili jsme si ale dostatek šancí," připustil jeho protějšek Manuel Pellegrini.

Kloppa trápí slepé střevo

Tottenham byl od začátku zápasu s Watfordem dominantní, zejména obránce Davies se dostal v prvním dějství hned do několika šancí. Rozhodující gól ale padl až v 64. minutě, když se po Alliho přihrávce prosadil Trippier a vstřelil první gól od 1. ledna 2014, kdy skóroval v druhé lize za Burnley. Tottenham přestřílel soupeře 26:3.

Kvůli podezření na zánět slepého střeva nebyl na lavičce Liverpoolu při duelu se Sunderlandem trenér Klopp. Tým vedli asistenti Buvač a Krawietz a v 70. minutě měli důvod k radosti, neboť jejich svěřenci vedli už o dvě branky zásluhou Firmina a Lallany. Firmino se v posledních pěti ligových duelech podílel na sedmi brankách Liverpoolu: pětkrát skóroval a na dvě přihrál.

Jenže Sunderland v poslední desetiminutovce zabral a získal cenný bod. Nejprve z přímého kopu překonal gólmana Mignoleta Johnson, minutu před koncem pak vyrovnal Defoe, který se v posledních šesti zápasech trefil šestkrát.

V souboji dvou aspirantů na pohárové příčky byl úspěšnější Southampton, jenž díky Jošidově gólu z deváté minuty porazil West Ham 1:0. Hosté nedokázali k vyrovnání využít více než půlhodinovou přesilovku po vyloučení Wanyamy. Keňský záložník dostal červenou kartu potřetí v sezoně, což se naposledy stalo Wesleymu Brownovi ze Sunderlandu v ročníku 2013/14.

Gólman Southamptonu Forster se do branky po vleklém zranění vrátil v lednu a v pěti po sobě jdoucích zápasech vždy udržel čisté konto, což se "Svatým" povedlo poprvé od března 2001.

Newcastle porazil 1:0 West Bromwich a posunul se na nesestupovou 17. pozici před Norwich, který podlehl poslední Aston Ville 0:2.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 25. kolo:

Manchester City - Leicester 1:3 (87. Agüero - 3. a 60. Huth, 48. Mahríz), Aston Villa - Norwich 2:0 (45. Lescott, 51. Agbonlahor), Liverpool - Sunderland 2:2 (59. Firmino, 70. Lallana - 82. Johnson, 89. Defoe), Newcastle - West Bromwich 1:0 (32. Mitrovič), Stoke - Everton 0:3 (11. Lukaku z pen., 28. Coleman, 42. Lennon), Swansea - Crystal Palace 1:1 (13. Sigurdsson - 47. Dann), Tottenham - Watford 1:0 (64. Trippier), Southampton - West Ham United 1:0 (9. Jošida)