Aktualizováno 12. 4. 2015 19:24
Chelsea si drží v čele tabulky i nadále sedmibodový náskok před druhým Arsenalem, United jsou třetí s bodovou ztrátou.
Manchester United slaví vítězství nad City v Premier League
Manchester United slaví vítězství nad City v Premier League | Foto: Reuters

Londýn - Šestou porážku z posledních osmi zápasů si připsali úřadující mistři anglické ligy Manchester City. V dnešním městském derby totiž prohráli na hřišti United 2:4, a nevyužili tak možnost vrátit se na třetí příčku tabulky.

V druhém nedělním utkání Premier League fotbalisté Chelsea s Thibautem Courtoisem v brance zvítězili v na hřišti Queens Parku Rangers 1:0.

Chelsea spasil maskovaný Fábregas

Stačila jim k tomu jediná střela na branku, kterou vyslal v 88. minutě Fábregas. Ten k utkání nastoupil s ochrannou maskou, neboť v týdnu podstoupil operaci zlomeného nosu.

Do té doby stříleli pouze domácí fotbalisté, nejaktivnější byl útočník a nejlepší střelec týmu Austin, ale Courtois jeho pokusy zneškodnil. V závěru utkání rozhodl o tříbodovém zisku "Blues" španělský záložník Fábregas po přihrávce Hazarda, jenž nastoupil k 100. utkání v Premier League.

Chelsea prodloužila ligovou neporazitelnost na jedenáct utkání a v čele tabulky drží sedmibodový náskok před Arsenalem, navíc má zápas k dobru.

Vedení City nepomohlo

Manchesterské derby začalo ve velkém stylu, už v osmé minutě otevřel skóre útočník "Citizens" Agüero. Střelec jediné branky podzimního vzájemného duelu se prosadil po 564 minutách.

Z vedení se však hosté mohli radovat pouhých šest minut, než vyrovnal Young. Dvaadvacetiletý záložník navíc byl i u druhé branky domácích: v 27. minutě poslal nadýchaný centr před bránu na Fellainiho, jenž nebyl důsledně bráněn Clichym a hlavou dokonal obrat.

Chvíli po přestávce mohli "Rudí ďáblové" navýšit náskok, závar před Hartovou brankou ale gólem neskončil. V 67. minutě už ale Mata přidal třetí gól, který rozhodčí Clattenburg uznal, přestože mu podle opakovaných záběrů předcházel ofsajd. Devadesátou asistenci v Premier League si připsal Rooney.

O šest minut později nacentroval Young do pokutového území a nikým nehlídaný Smalling se trefil v počtvrté v sezoně. V závěru se podruhé v utkání prosadil Agüero, ani jeho 100. soutěžní branka v dresu Manchesteru City ale nepomohla týmu k páté výhře v derby proti United v řadě.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:

QPR - Chelsea 0:1 (88. Fábregas), Manchester United - Manchester City 4:2 (14. Young, 27. Fellaini, 67. Mata, 73. Smalling - 8. a 89. Agüero).

1. Chelsea 31 22 7 2 64:26 73
2. Arsenal 32 20 6 6 63:32 66
3. Manchester United 32 19 8 5 59:30 65
4. Manchester City 32 18 7 7 65:34 61
5. Southampton 32 17 5 10 44:22 56
6. Liverpool 31 16 6 9 45:36 54
7. Tottenham 32 16 6 10 50:46 54
8. Swansea 32 13 8 11 38:40 47