Oxlade-Chamberlain zajistil Arsenalu návrat do čela tabulky

Aktualizováno 2. 2. 2014 19:30
Fotbalisté West Bromwiche získali cenný bod v boji o záchranu v anglické lize za remízu 1:1 s Liverpoolem a právě dnešní zisk je dělí od sestupového pásma.
Luis Suárez se tentokrát neprosadil a Liverpool to stálo na hřišti West Bromwiche ztrátu bodů. | Foto: Reuters

LondýnFotbalisté Arsenalu ve 24. kole anglické ligy porazili Crystal Palace 2:0 a vrátili se na první místo v tabulce před Manchester City.

Ten však má pondělní duel s Chelsea k dobru. Oba góly Arsenalu vstřelil Alex Oxlade-Chamberlain. Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický odehrál za vítězné kanonýry 18 minut.

Arsenal šel dravě za návratem do čela

Arsenal po minulé remíze se Southamptonem přišel o pozici lídra tabulky, tentokrát si ji však vzal alespoň dočasně zpět.

V první půli se však Arsenal s týmem bojujícím o záchranu trápil. Až v úvodu druhé půle našel Cazorla parádním pasem za obranu nabíhajícího Oxlade-Chamberlaina a mladý křídelník pohotově zakončil.

Byl to pro něj první soutěžní gól za Arsenal od prosince 2012. Hráči Crystal Palace zároveň potvrdili, že dostávají nejvíce gólů v úvodu druhé půle ze všech týmů Premier League. V 72. minutě přišel do hry Rosický, který se vrátil na hřiště po zlomenině nosu a nemoci.

Hned minutu nato se podílel na pojišťující brance: rozjel akci, při které si Oxlade-Chamberlain narazil míč s Giroudem a obstřelil hostujícího brankáře. Arsenal vstřelil alespoň dva góly už v pěti ligových zápasech po sobě, což se mu naposledy povedlo v březnu 2012.

West Bromwich sebral Liverpoolu body

V dresu domácích se radoval i Matěj Vydra, který od kouče Steva Clarka dostal teprve potřetí v sezoně šanci v základní sestavě.

Gólově se prosadil jeho spoluhráč z útoku Victor Anichebe, jenž mohl za svou vyrovnávací trefu děkovat obránci Kolo Tourému. Liverpoolský bek v 67. minutě nepochopitelně rozehrál míč u své branky přímo na volného Anichebeho a ten se z hranice šestnáctky nemýlil.

Obránce z Pobřeží slonoviny tak zhatil trvalou převahu Liverpoolu i práci svého spoluhráče Daniela Sturridgeho, jenž opět prokázal výbornou formu.

Ve 24. minutě zakončil zblízka kombinační akci hostů a připsal si sedmou trefu v posledních šesti utkáních za Liverpool. Současně to byla jeho jubilejní 50. branka v Premier League. "Reds" zůstávají na čtvrtém místě.

Výsledky 24. kola:

West Bromwich - Liverpool 1:1(67. Anichebe - 24. Sturridge), Arsenal - Crystal Palace 2:0 (47. a 73. Oxlade-Chamberlain).

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.