Potvrzeno. Kováč se vrací do Česka, bude hrát za Liberec

ČTK Sport ČTK, Sport
21. 12. 2012 18:20
Slovan Liberec má první zimní posilu. Tým posílí bývalý reprezentant Radoslav Kováč.
Radoslav Kováč se vrací do Česka. Bude hrát za Liberec.
Radoslav Kováč se vrací do Česka. Bude hrát za Liberec. | Foto: Ondřej Besperát

Liberec - Fotbalisty Liberce posílil bývalý český reprezentant Radoslav Kováč. Třiatřicetiletý obránce či defenzivní záložník přišel do Slovanu z Basileje, kde se dohodl na ukončení smlouvy.

Jeho příchod potvrdil sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar i hráčův agent Roman Brulík ze společnost Sport Invest International.

Mistr Evropy do 21 let z roku 2002 měl v Basileji ještě půlroční smlouvu, ale jelikož byl už dlouho pouze mezi náhradníky, dohodl se na jejím ukončení k 31. prosinci.

Kováč chtěl hrát, přestup popoháněl

"Radek tak k nám přichází jako volný hráč. Je to přesně ten typ hráče, kterého Slovan potřeboval. Jsem přesvědčený, že nám pomůže jak na hřišti, tak i v kabině. Věřím, že jeho kvality výrazně prospějí naší defenzivě," řekl Nezmar.

Kováč o návrat do české ligy natolik stál, že sám byl podle Nezmara hlavním hnacím motorem jednání mezi kluby.

"Už jsem moc chtěl znovu hrát. Jednání s Honzou Nezmarem i trenérem Šilhavým na mě udělalo velice pozitivní dojem. Příchod jsem navíc konzultoval i s Jirkou Štajnerem a všechny informace mě jen utvrdily v tom, že se vydávám správným směrem a věřím, že mám před sebou ještě několik úspěšných sezon," řekl Kováč.

Kováč lídrem i vzorem pro mladé

Podle hráčova agenta Romana Brulíka by měl Kováč v Liberci plnit i roli vzoru pro mladé hráče.

"Domníváme se, že spojení Radka a Slovanu Liberec dává oboustranně smysl. Pro hráče je to dobrá volba klubu, který mu bude ve všech směrech vyhovovat. Vedle svých hráčských schopností může navíc příznivě ovlivňovat i řadu mladých talentovaných hráčů, kterými Slovan disponuje," dodal Brulík.

Kováč během kariéry prošel Olomoucí, Spartou, Spartakem Moskva a West Hamem. V reprezentaci skončil v roce 2009.

 

Právě se děje

Další zprávy