Dobrá zpráva pro Čechy: Dánové remizovali s Bulharskem

26. 3. 2013 19:54
Portugalsko porazilo po třech zápasech bez výhry Ázerbájdžán 2:0, Dánsko v "české" skupině remizovalo s Bulharskem 1:1.
Dánsko sebralo Bulharsku bod a udrželo se v boji o postup na MS
Dánsko sebralo Bulharsku bod a udrželo se v boji o postup na MS | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Dánska remizovali v kvalifikaci o MS 2014 s Bulharskem 1:1, což po odpolední výhře 3:0 v Arménii znovu posílilo šance české reprezentace.

Bulhary sice poslal v 51. minutě do vedení Manolev, ovšem o necelou čtvrthodinu později srovnal z penalty Agger. Skandinávci nyní ztrácí ze čtvrtého místa na Bílkův výběr dva body, Bulhaři jsou druzí s desíti body.

Itálii jistil Balotelli

Itálie se na Maltě prosadila už v 8. minutě, kdy penaltu proměnil Balotelli. Za osm minut mohl srovnat z dalšího pokutového kopu domácí Michael Mifsud. V souboji kapitánů však neuspěl a nepřekonal gólmana Gianluigiho Buffona, který penaltu faulem zavinil.

V poslední minutě prvního poločasu pojistil náskok hostů druhým zásahem útočník AC Milán Balotelli. Hráči "Azzurri" proti outsiderovi, jenž prohrál v kvalifikaci i popáté, zopakovali výsledek z úvodního zářijového zápasu v Itálii.

Portugalcům bez Ronalda pomohla přesilovka

Portugalci se po třech zápasech bez výhry konečně dočkali tříbodového přísunu.

Z Ázerbájdžánu, i přes absencí největší hvězdy Ronalda, vezou výhru 2:0, ovšem gólově se prosadili až ve druhém poločase po vyloučení domácího Alijeva. V 63. minutě otevřel skóre Alves a o čtvrthodinu později přidal druhý gól Almeida.

Další ztrátu utrpělo Turecko, které doma jen remizovalo s Maďarskem 1:1, a ze šesti zápasů vytěžilo jen sedm bodů.

Nizozemsko stále stoprocentní

V suverénní jízdě pokračuje Nizozemsko. ´Tulipány´ znovu rozkvetly v plné kráse proti Rumunsku, které si domů veze čtyřgólový příděl.

Čtvrtou porážku v řadě utrpělo Skotsko. Soupeř české reprezentace z minulé kvalifikace se ve skupině A ještě nedočkal vítězství a po porážce 0:2 v Srbsku zůstává na posledním místě.

Španělsko vyhrálo ve Francii

Možná klíčový duel skupiny I zvládli Španělé, kteří vyhráli na hřišti Francie 1:0 a napravili tak předchozí překvapivou remízu s Finskem. O zisk cenných tří bodů se zasloužil barcelonský útočník Pedro, který po hodině hry zaznamenal jediný gól utkání.

Snahu Francie o vyrovnání zhatil čtvrt hodiny před koncem mladík Pogba dvěma žlutými kartami a následným vyloučením během jedné minuty. Španělé se tak ujali vedení v tabulce skupiny o bod právě před Francií.

Ve skupině H si postupový boj zkomplikovala Anglie, která neudržela vedení na hřišti Černé Hory a po remíze 1:1 zůstala na druhém místě tabulky o dva body za dnešním soupeřem.

Utkání kvalifikace na MS 2014 ve fotbale:

Skupina A:

Srbsko - Skotsko 2:0 (0:0)
Branky: 59. a 65. Djuričič.

Wales - Chorvatsko 1:2 (1:0)
Branky: 21. Bale z pen. - 77. Lovren, 87. Eduardo.

Irsko - Rakousko 2:2 (2:1)
Branky: 25. z pen. a 45. Walters - 11. Harnik, 90.+1 Alaba.

Německo - Kazachstán 4:1 (3:0)
Branky: 23. a 90. Reus, 27. Götze, 31. Gundogan - 46. Schmidtgal.

Nizozemsko - Rumunsko 4:0 (1:0)
Branky: 56. a 65. z pen. Van Persie, 12. Van der Vaart, 90. Lens.

Ázerbájdžán - Portugalsko 0:2 (0:0)
Branky: 63. Bruno Alves, 79. Almeida. ČK: 55. Alijev (Ázerb.).

Ukrajina - Moldavsko 2:1 (0:0)
Branky: 61. Jarmolenko, 71. Chačeridi - 80. Suvorov. ČK: 90. Stěpaněnko (Ukr.).

Polsko - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 21. a 50. obě z pen. Lewandowski, 28. Piszczek, 61. Teodorcyk, 90. Kosecki.

Černá Hora - Anglie 1:1 (0:1)
Branky: 76. Damjanovič - 8. Rooney.

1. Černá Hora 6 4 2 0 14:3 14
2. Anglie 6 3 3 0 21:3 12
3. Polsko 5 2 2 1 11:6 8
4. Ukrajina 5 2 2 1 6:4 8
5. Moldavsko 6 1 1 4 3:10 4
6. San Marino 6 0 0 6 0:29 0