Policie už zasahuje. Na Žižkov jedou baníkovci

ip
1. 10. 2007 11:40
Zápas Viktorie Žižkov s Baníkem Ostrava začíná v 17.15
Dali jsme vám dva nula, ukazovali fanoušci Baníku po zápase na vršovické.
Dali jsme vám dva nula, ukazovali fanoušci Baníku po zápase na vršovické. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Kvůli fotbalovému zápasu Viktorie Žižkov s Baníkem Ostrava, pondělní dohrávce víkendového kola, má pohotovost policie.

Do Prahy se totiž ranním vlakem vydalo přibližně 250 ostravských fotbalových fanoušků, kteří patří k nejagresivnějším mezi tuzemskými příznivci. Podle oficiálního komuniké severomoravské policie vyjel vlak kolem 11. hodiny z Ostravy a už od té chvíle jsou příznivci Baníku pod permanentním dohledem.

Vlaky pod dohledem

Krátce po poledni navíc z Ostravy do Prahy vyjel další vlak, který využil k dopravě do Prahy zbytek ostravských fanoušků. Policie také tento vlak monitoruje.

Utkání Žižkov - Baník online ZDE

Po příjezdu do Prahy na Hlavní nádraží, které je od žižkovského stadionu vzdáleno pouhých pár stanic jízdy tramvají, čeká policii další etapa práce: budou hlídat pochod ostravského kotle ke stadionu. Mají v úmyslu je doprovodit až do jejich sektoru na tribuně malého žižkovského stadionku.

Žižkovské nepotkat!

Po zápase se celá akce zopakuje - policie nechce přpustit, aby se příznivci hostí a domácích potkali.

Návrat "baníkovců" je plánován v Ostravě na zítřejší ranní hodiny a do akce bude nasazeno několik desítek policistů.

Pondělní zápas bude zvláštní pro žižkovského obránce Pavla Bestu, který v ostravském klubu dlouhé roky působil a do pražského klubu přestoupil v letním přestupovém termínu. "Ostravští fanoušci patří k neklepším, doufám, že přijmout fakt, že jsem přestoupil," doufá i Besta.

Více zde: Bestu čeká premiéra. Poprvé bude hrát proti Baníku

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy