Plzeň ve čtvrtfinále poháru podlehla Jihlavě, jde však dál

9. 4. 2014 20:04
Plzeň v odvetě čtvrtfinále poháru prohrála s Jihlavou 2:3, v součtu s předchozí výhrou 1:0 však postupuje dál.
Plzeň v odvetě čtvrtfinále poháru proti Jihlavě nepřesvědčila, přesto si postup pohlídala | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Plzně prohráli v odvetě čtvrtfinále Poháru České pošty s Jihlavou 2:3, přesto si postup mezi nejlepší kvarteto relativně s přehledem pohlídali.

Vysočina totiž vstřelila třetí branku až v 90. minutě a následně se už do větší šance nedostala.

"Jsem rád, že jsme postoupili, i když dneska ten výkon nebyl ideální. Postup je pro nás ale hrozně důležitý," řekl útočník Plzně Stanislav Tecl.

Příští týden se Západočeši v semifinále utkají s Brnem. Tak daleko se Viktoria dostala naposledy v roce 2010, kdy celou soutěž nakonec vyhrála.

Přestřelku odstartoval Tecl

Plzeň nastoupila v téměř nejsilnější sestavě a dala tak najevo, že chce v poháru uspět. Klid jí měla dát už 15. minuta, kdy se mezi stopery prosmýkl Tecl a běžel sám na brankáře Hanuše, kterému přesným zakončením nedal šanci. Jenže to bylo ze strany Plzně na dlouho vše a Jihlava potvrzovala svou aktuálně velmi dobrou formu.

Už za dvě minuty mohl srovnat Kukol, ale trefil jen břevno. Ve 32. minutě pak Mešanovič přihrál Karlíkovi, který se z vápna trefil přesně k tyči, a za dalších pět minut už Jihlava vedla, když potrestala chybu brankáře Bolka. Karlík poslal dlouhý pas za obranu, u míče byl první Bolek, ale hru nohama nezvládl, o míč ho obral Mešanovič a trefil se do prázdné branky.

Penaltu tentokrát Plzeň proměnila

Plzeň se probrala až po změně stran, kdy měl další šanci Tecl a v 50. minutě rozhodčí odpískal k nelibosti domácích hráčů a fanoušků pokutový kop pro Viktorii. Západočeši už v této sezoně pět penalt zahodili, tentokrát si ale míč vzal Kovařík a střelou po zemi propálil brankáře Hanuše, kterému míč prošel pod tělem. Pro Kovaříka to byl už čtvrtý gól ve čtyřech pohárových zápasech této sezony.

Jihlava se dlouho nemohla dostat k dalšímu zdramatizování zápasu. To se povedlo až v poslední minutě, kdy Kolouškův přímý kop na zadní tyč skončil na noze Vepřeka a ten poslal Jihlavu znovu do vedení, jenže na postupový čtvrtý gól už domácí neměli čas.

Oba soupeři se znovu střetnou v neděli v ligovém utkání. Tentokrát se bude hrát v Plzni.

Čtvrtfinále fotbalového Poháru České pošty - odveta:

Jihlava - Plzeň 3:2 (2:1)
Branky: 32. Karlík, 37. Mešanovič, 90. Vepřek - 15. Tecl, 50. Kovařík z pen. Rozhodčí: Jech - Urban, Dobrovolný. ŽK: Karlík, Mešanovič - Kolář, Hejda, Hořava, Limberský. Diváci: 3389. První zápas: 0:1, postupuje Plzeň.

Jihlava: Hanuš - Jánoš, Šourek, Krejčí (71. Kučera), Josl (77. Vepřek) - Kukol, Karlík, Koloušek, Kosak - Přeučil, Mešanovič (74. Harba). Trenér: Rada.

Plzeň: Bolek - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Horváth (90. Končal) - Petržela (86. Ďuriš), Kolář, Kovařík - Tecl (59. Wágner). Trenér: Uhrin ml.