Plzeň v poháru nezaváhala, Táborsku dala tři góly

24. 9. 2014 18:24
Fotbalisté Viktorie Plzeň si ve 3. kole Poháru České pošty poradili s Táborskem 3:0.
Radost hráčů Viktorie Plzeň
Radost hráčů Viktorie Plzeň | Foto: Tomáš Liška

Sezimovo Ústí - Tři góly nasázeli fotbalisté Plzně druholigovému Táborsku ve 3. kole Poháru FAČR, vyhráli 3:0 a postoupili do osmifinále. Mezi střelce se zapsali Kovařík, Vaněk a vlastní branku si vstřelil Ciferský.

Jejich příštím soupeřem bude Hradec Králové.

Plzeň nastoupila k pohárovému utkání s několika změnami v sestavě. Oproti ligovým duelům dostali šanci v základní jedenáctce brankář Bolek, záložník Kovařík či útočníci Tecl s Bakošem. Stoper Procházka se zase posunul do zálohy.

Po půlhodině hry ukázal svou kopací techniku Kovařík, který z přímého kopu poslal míč přesně do šibenice a dostal Plzeň do vedení."Bylo to poměrně blízko. Buď jsem mohl pálit na stranu gólmana, nebo lobem přes zeď. Zvolil jsem druhou variantu a trefil jsem to pěkně," těšilo Kovaříka.

V úvodu druhé půle si Táborsko vytvořilo tři slibné šance, ale na vyrovnání nedosáhlo. "Oni se dobře připravili na začátek obou poločasů a tam jsme přežili pár jejich šancí. Pak už jsme se dostávali do hry my a ukazovali lepší kvalitu i efektivitu," hodnotil záložník Tomáš Hořava.

Domácí pak Plzni darovali pokutový kop za hraní rukou ve vápně a Vaněk z penalty zvýšil vedení. Navíc v 70. minutě chyboval obránce Ciferský, který při snaze odkopnout míč zamířil do vlastní sítě. V závěru ještě Kovařík a Tecl trefili konstrukci branky.

"Určitě panuje spokojenost s postupem. Jsem rád, že jsme utkání zvládli v sestavě, která byla hodně odlišná od té s Baníkem Ostrava. Mám radost, že hráči, co delší dobu nehráli, utkání zvládli. Dokázali jsme, že kádr máme dostatečně široký, a to mě velice těší," řekl trenér Plzně Miroslav Koubek.

V osmifinále už je Třinec, který se v úvodním střetnutí utkal s konkurentem z Fotbalové národní ligy Opavou a doma vyhrál 2:0 góly Vomáčky a Gavláka ze závěrečné čtvrthodiny. Odveta je na programu za dva týdny.

3. kolo fotbalového Poháru FAČR:

Táborsko - Plzeň 0:3 (0:1)

Branky: 31. Kovařík, 64. Vaněk z pen., 70. vlastní Ciferský. Rozhodčí: Ardeleánu.

Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Hejda, R. Hubník, Limberský - Hořava, Procházka - Vaněk (76. Chramosta), Bakoš (60. Petržela), Kovařík - Tecl. Trenér: M. Koubek.

Třinec - Opava 2:0 (0:0)

Branky: 74. Vomáčka, 85. Gavlák.