Plzeň přezimuje v čele. Výhru jí vystřelil Bakoš

26. 11. 2012 20:03
Dohrávka 16. kola: Plzeň - Jihlava 1:0. Plzeň přezimuje v čele tabulky.
Marek Bakoš po útlumu zkraje sezony už znovu střílí důležité góly
Marek Bakoš po útlumu zkraje sezony už znovu střílí důležité góly | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Plzně přezimují v čele Gambrinus ligy s dvoubodovým náskokem na druhý Jablonec. Rozhodla o tom jejich výhra 1:0 v dohrávce 16. kola s Jihlavou.

O jedinou branku se postaral v polovině první půle Marek Bakoš, který využil precizního centru kapitána Pavla Horvátha. Další šance Viktoria neproměnila a mohla být ráda za těsnou výhru. Vysočina totiž na západ Čech nepřijela bránit, vypracovala si několik dobrých šancí a na střely na branku dokonce zvítězila.

Oba týmy se musely vyrovnat s citelným oslabením. Domácím chyběli obránci Limberský s Procházkou, naopak po zranění se vrátil Rajtoral. Trenér Jihlavy František Komňacký zase postrádal tvůrce hry Kolouška a střelce Tecla.

Jungr trefil tyč, domácí se báli o výsledek

Viktoria začala územní převahou, ovšem šance nepřicházely. Naopak ve 13. minutě trefil hostující Jungr tyč plzeňské branky. Pak si ale vzal slovo slovenský útočník Bakoš. První centr Horvátha poslal vedle, podruhé už se ale nemýlil.

Ve druhé půli už hráli viktoriáni spíše na brejky a tvoření hry přenechávali hostům. Parádu předvedl v 50. minutě domácí Štípek, který po samostatné akci trefil levačkou spojnici břevna a tyče.

Těsně před koncem mohl vyrovnat Jungr, ale z deseti metrů střílel slabě pouze do náruče Kozáčika.

16. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 23. Bakoš. Rozhodčí: L. Kovařík - T. Kovařík, Kříž. ŽK: Bakoš, Čišovský, Ďuriš - Josl, Vaculík. Diváci: 9862.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Řezník - Horváth, Darida - Štípek (80. Zeman), Hora (64. Malakjan), Ďuriš - Bakoš (90. Černý). Trenér: Vrba.
Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (76. Kosak), Rada - Kučera, Jungr, Vaculík - Sedláček (83. Gavrič). Trenér: Komňacký.

1. Plzeň 16 10 4 2 27:11 34
2. Jablonec 16 9 5 2 29:16 32
3. Sparta 16 9 4 3 23:12 31
4. Olomouc 16 7 6 3 24:15 27
5. Mladá Boleslav 16 7 3 6 19:20 24
6. Dukla 16 5 7 4 26:22 22