Plzeň nedala penaltu a na Slovácku uhrála jen remízu

5. 3. 2011 19:17
Slavia vyhrála po pěti kolech s Libercem
Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi
Pavel Horváth v souboji s Tomášem Frejlachem. Přihlíží Adam Varadi | Foto: ČTK

Uherské Hradiště - Jen remízu 2:2 uhrál aktuální lídr fotbalové tabulky Viktoria Plzeň v sobotním zápase devatenáctého kola Gambrinus ligy na hřišti Slovácka.

Pokud tedy v neděli vyhraje Sparta nad Příbramí, smrskne se náskok Západočechů v čele tabulky na pouhé dva body.

Mužstvo Pavla Vrby přitom začalo v Uherském Hradišti dobře, když se už v první minutě utkání trefil po standartní situaci Marek Bakoš. Vyrovnání zařídil Slovácku v 34. minutě Radek Mezlík, který vyražený balon obloukem dopravil do sítě brankáře Pavlíka.

Jablonec porazil Bohemians 1905 a je třetí
Liberec - Slavia o sestup. Laik žasne. Odborník se diví

Plzeň mohla jít do vedení v 64. minutě poté, co ve vápně domácích nepochopitelně zahrál rukou Jiří Valenta. Jenže Rezek nedokázal nařízený pokutový kop proměnit a navíc z následného protiútoku skóroval povedenou ranou právě Valenta.

Slovácko od té doby kontrolovalo hru až do třiaosmdesáté minuty, kdy střídající Petr Jiráček umístil za záda Filipka tvrdou přihrávku Jana Rezka.

Viktoria poté spustila drtivý tlak, jenž vyvrcholil brankou Daniela Koláře, kterou ale sudí chybně pro ofsajd neuznali. Slovácko si tak připisuje cenný bod, naopak Plzeň nyní ví, že v příštím kole bude se Spartou hrát o všechno.

Slavia se raduje po pěti kolech z výhry

Důležitého a také překvapivého vítězství dosáhli v 19. kole Gambrinus ligy fotbalisté pražské Slavie. O záchranu bojující ´sešívaní´ vezou tři body ze hřiště osmého Liberce.

Vítěznou branku vstřelil v polovině první půle Zbyněk Pospěch, který právě na severu Čech získal v roce 2006 ligový titul. Třicet minut před koncem zvýšil na konečných 2:0 pro Slavii Štěpán Koreš. Slávisté se z vítězství radují poprvé po pěti zápasech

Slovan měl za úkol napravit výprask od Jablonce z minulého kola, ovšem zápas mu ani tentokrát nevyšel podle představ. Dobrá obrana hostů a neschopnost vymyslet něco překvapivého domácím svazovaly ruce, a tak Slavii stačilo sázet na brejky. A nebo na soupeřovy chyby.

Právě po jednom takovém zaváhání stopera Keliče se ve 23. minutě dostal do šance exliberecký útočník Pospěch a vedoucí brankou potvrdil, že by mohl být pro Slavii platnou posilou.

Marnost Severočechů se promítala nejen do rozehrávky, ale také do zakončení. Chvíli před přestávkou selhal po centru Dočkala Breznaník.

Pražané si vedení celkem pohodlně hlídali a v 71. minutě také přidali pojišťující trefu. Pěknou kombinaci zakončil přesnou střelou k tyči Koreš, pro nějž to byl vůbec první ligový gól kariéry.

19. kolo první fotbalové ligy:

FC Slovan Liberec - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)
23. Pospěch, 71. Koreš. Rozhodčí: Adámek - Handlíř, Čecháček. ŽK: Nezmar - Koreš, Pospěch, Hora. Diváci: 5760.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Fleišman - Dočkal (46. Hadaščok), Gecov, Papoušek, Štajner, Breznaník (71. Vlasko) - Nezmar (84. Vojta). Trenér: Rada.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila (82. Vomáčka) - Koreš (86. Milutinovič), Janda, Jarolím, Kisel, Hora - Pospěch (62. Zákostelský). Trenér: Petrouš.

1. FC Slovácko - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Branky: 34. Mezlík, 67. J. Valenta - 1. Bakoš, 83. Jiráček. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Moudrý. ŽK: Fujerik, Kordula, J. Valenta - Rajtoral, Jiráček. Diváci: 5012.

Sestavy:

Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút, Reinberk - Fujerik, Kordula (76. V. Valenta), J. Valenta, Volešák - Ondřejka (79. Cissé), Švancara (88. Szmek). Trenér: Soukup.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš, Kolář, Horváth, Trapp, Rezek (90. Brezinský) - Bakoš (58. Jiráček). Trenér: Vrba.