Plzeň narazila, ázerbájdžánský mistr jí nastřílel tři góly

4. 7. 2014 19:07
Fotbalisté Plzně na úvod rakouského soustředění prohráli 1:3 s ázerbájdžánským mistrem Karabachem.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Westendorf - Fotbalisté Plzně na úvod rakouského soustředění prohráli 1:3 s ázerbájdžánským mistrem Karabachem. Hráči Viktorie sice byli aktivnější, ale účastník 2. předkola Ligy mistrů měl velmi nebezpečné brejky, ze kterých trestal plzeňskou obranu. Jediný gól českého vicemistra dal Daniel Kolář.

Plzeň nastoupila v hodně ofenzivní sestavě se dvěma klasickými útočníky Bakošem a Chramostou. Ti vysoko napadali, ale soupeř se nenechal zastrašit a dobrou kombinací se z tlaku dokázal vymanit. Už ve čtvrté minutě rychle zaútočil a Brazilec Reynaldo poslal Karabach do vedení hezkou střelou do šibenice. Ještě do poločasu zvýšil Leroy.

Po změně stran měla Plzeň velký tlak, ale gól dala až v 70. minutě. Akci Petržely s Teclem zakončil tísněný Kolář. Jenže hned o minutu později plzeňská obrana znovu zaváhala a Muarem utnul snahu Viktorie o vyrovnání. Teclův gól sudí kvůli ofsajdu neuznal.

"Utkání splnilo naše očekávání. Karabach byl kvalitní soupeř, který hraje rychlý a technický fotbal. V průběhu zápasu jsme se zlepšovali, ale obdrželi jsme branky po hrubších chybách v defenzivě. Na tom musíme zapracovat a věřím, že v dalších zápasech to bude lepší výkon," řekl asistent trenéra Plzně Jiří Skála.

Sílu vítězného celku ocenil i stoper Roman Hubník. "Soupeř to byl hodně dobrý, technický a měli jsme s ním velké problémy. Bylo vidět, že mají týden před startem soutěže a jsou rozehranější," uvedl Hubník. "Od nás to byl slabší výkon, ale máme teď něco v nohách z fyzické přípravy a určitě se to bude zlepšovat," dodal.

Plzeň se na rakouském soustředění utká ještě s Lokomotivem Moskva, rumunským FC Botosani a německým Ingolstadtem.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Viktoria Plzeň - FK Karabach 1:3 (0:2)

Branky: 70. Kolář - 4. Reynaldo, 28. Leroy, 71. Muarem.

Sestava Plzně:

I. poločas: Kozáčik - Rajtoral, Hejda, Procházka, Limberský - Petržela, Vaněk, Horváth, Pilař - Chramosta, Bakoš.

II. poločas: Bolek - Řezník, Hejda (58. Hubník), Procházka, Kovařík - Vaněk (83. Kratochvíl), Hrošovský - Petržela (83. Medvěděv), Kolář, Chramosta (58. Stratil) - Tecl. Trenér: Uhrin ml.