Plzeň i v deseti vyhrála v Sarajevu a v Lize mistrů jde dál

23. 7. 2013 23:00
I když hrála Viktoria Plzeň více než 70 minut bez vyloučeného stopera Václava Procházky, zvítězila i v odvetném zápase v Sarajevu. | Foto: CPA

Sarajevo - Už jen dva kroky chybějí fotbalistům Viktorie Plzeň k účasti v základní skupině Ligy mistrů.

V jeho 2. předkole totiž vyhráli i v odvetě, když na hřišti Željezničaru Sarajevo zvítězili 2:1, a po výhře 4:3 z úvodního duelu v Plzni postupují do 3. předkola, kde se utkají s estonským mistrem Nomme Kalju.

Online si přečtěte ZDE.

Úvodní zápas se hraje příští týden v Estonsku.

Viktoria na olympijském stadionu v dějišti zimních Her v roce 1984 zvítězila, přestože už od 20. minuty hráli bez vyloučeného stopera Václava Procházky.

I v deseti Plzeň skórovala

Plzeň vstoupila do zápasu bez jakékoli známky nervozity. Hned z první šance pramenil také úvodní gól. V 5. minut Horváth našel skvěle u lajny Řezníka, ten procpal míč pod padajícím brankářem míč na volného Wágnera a balón už se vlnil v síti.

Soupeř po inkasovaném gólu trochu přidal, ale i tak Viktoriáni kontrolovali hru. Ovšem až do 20. minuty, po nedorozumění v plzeňské rozehrávce se zadarmo dostal k míči Adilovič a Procházka ho podle sudího fauloval. Plzeňský stoper dostal červenou a hosté tak dohrávali zápas o deseti.

Střelec prvního gólu Wágner musel dolů a za něho přišel stoper Hejda. Jenže místo obrany přišel další útok Západočechů a druhá trefa. Kolář na hranici ofsajdu vybídl Petrželu, ten si před gólmanem posunul míč a zakončil do prázdné brány.

Plzeň branka do šatny nezlomila

Plzeňští se pak soustředili hlavně na obranu a už už to vypadalo, že dvougólový náskok jim vydrží do přestávky, když se nikým nehlídaný Jamak vyšrouboval do vzduchu a skóroval brankou do šatny.

Po přestávce se ale Plzeň dobře koncentrovala a kromě střel agilního Jamaka soupeře k ničemu nepouštěla.

Těsně před koncem zápasu měli hosté jistou dávku štěstí, když Tomič netrefil z malého vápna prostor mezi třemi tyčemi. Poté mohl pojišťující gól přidat někdo z dvojice Řezník - Rajtoral, kteří běželi v přečíslení dvou na jednoho, ale v kombinaci si nerozuměli.

Viktoria tak vítězství 2:1 ubránila a zajistila si tak minimálně další předkolo Ligy mistrů. V něm se utká už příští týden s estonským mistrem Kalju.

Výsledek:

Željezničar Sarajevo - Viktoria Plzeň 1:2 (1:2)

Branky: 45. Jamak - 5. Wágner, 30. Petržela. Rozhodčí: Capela - Tomé, Rocha (všichni Portug.). ŽK: Selimovič, Jamak, Urdinov - Horváth, Kolář, Řezník. ČK: 20. Procházka (Plzeň). Diváci: 25.000. První zápas: 3:4, postoupila Plzeň.
Sarajevo: Hadžič - B. Čolič (13. Zeljkovič), Kerla, Škaljič (67. Bajič), Urdinov - Tomič, Svraka (58. Hodžič) - Selimovič, Jamak, Bučan - Adilovič. Trenér: Osim.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (67. Tecl), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík - Wágner (25. Hejda). Trenér: Vrba.