Pelta, Voldemort a šéf Sparty. Fotbalový žebříček Top 50

Sport Sport
30. 5. 2013 5:00
Deníky Aktuálně.cz a Insider přinášejí první vydání žebříčku padesáti nejvlivnějších lidí v českém fotbalu, který sestavuje reportér Luděk Mádl.
Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala
Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Deníky Aktuálně.cz a Insider začaly uveřejňovat žebříček padesáti nejvlivnějších osob českého fotbalu. Jeho úvodní podobu si můžete prohlédnout ZDE.

Žebříček sestavil respektovaný fotbalový reportér Luděk Mádl  - údaje pro něj sbíral dlouhodobě, posledních několik měsíců pak velmi intenzivně.

"Top 50" přinášíme pár dní před chvílí, kdy si fotbal zvolí nového šéfa, předsedu FAČR. Na aktuální pořadí žebříčku ale mají samozřejmě vliv i další události: průběh a výsledky končící Gambrinus ligy, kvalifikace pro MS, v níž sehraje Bílkův tým nejbližší zápas s Itálii už příští pátek, ale třeba také vyšetřování událostí kolem takzvané Křetínského tašky.

Kompletní žebříček Top 50 českého fotbalu
najdete ZDE

Žebříček je součástí nové knihy o fotbalovém zákulisí "Kmotr Fotbal", kterou sepsal Luděk Mádl (koupit si ji můžete ZDE)

V tuto chvíli je na čele žebříčku předseda FAČR Miroslav Pelta, na druhém místě Roman Berbr, o němž Luděk Mádl s odkazem na postavu Voldemorta z Harryho Pottera píše jako o tom, "jehož jméno se nevyslovuje", a na třetím spolumajitel a šéf Sparty Daniel Křetínský.

Je nanejvýš pravděpodobné, že první změna pořadí  – a počítáme, že může být docela podstatná na kterékoliv z padesáti sledovaných pozic – přijde po valné hromadě FAČR příští sobotu.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Portugalský parlament schválil eutanazii i asistovanou sebevraždu

Portugalský parlament dnes v prvním čtení schválil zákony legalizující eutanazii a asistovanou sebevraždu u smrtelně nemocných pacientů. Informovala o tom agentura AFP, podle které se závěrečné hlasování očekává do začátku léta. Zda zákony vstoupí poté brzy v platnost, není ale jasné. Výhrady k nim totiž vyjádřil prezident, který má právo veta. Poslanci jej však mohou přehlasovat.

Portugalský parlament, Shromáždění republiky, dnes debatoval o pěti podobných návrzích zákona, které legalizují eutanazii a asistovanou sebevraždu. Pohodlnou většinou nakonec schválil všech pět. Například zákon, který předložila vládní Socialistická strana (PS) premiéra Antónia Costy, podpořilo 127 poslanců, 86 jich bylo proti a deset se zdrželo. U ostatních norem byl poměr hlasů podobný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy