Pelta, Voldemort a šéf Sparty. Fotbalový žebříček Top 50

Sport Sport
30. 5. 2013 5:00
Deníky Aktuálně.cz a Insider přinášejí první vydání žebříčku padesáti nejvlivnějších lidí v českém fotbalu, který sestavuje reportér Luděk Mádl.
Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala
Miroslav Pelta, jednička žebříčku Top 50, v karikatuře Petra Vyorala | Foto: Aktuálně.cz

Praha – Deníky Aktuálně.cz a Insider začaly uveřejňovat žebříček padesáti nejvlivnějších osob českého fotbalu. Jeho úvodní podobu si můžete prohlédnout ZDE.

Žebříček sestavil respektovaný fotbalový reportér Luděk Mádl  - údaje pro něj sbíral dlouhodobě, posledních několik měsíců pak velmi intenzivně.

"Top 50" přinášíme pár dní před chvílí, kdy si fotbal zvolí nového šéfa, předsedu FAČR. Na aktuální pořadí žebříčku ale mají samozřejmě vliv i další události: průběh a výsledky končící Gambrinus ligy, kvalifikace pro MS, v níž sehraje Bílkův tým nejbližší zápas s Itálii už příští pátek, ale třeba také vyšetřování událostí kolem takzvané Křetínského tašky.

Kompletní žebříček Top 50 českého fotbalu
najdete ZDE

Žebříček je součástí nové knihy o fotbalovém zákulisí "Kmotr Fotbal", kterou sepsal Luděk Mádl (koupit si ji můžete ZDE)

V tuto chvíli je na čele žebříčku předseda FAČR Miroslav Pelta, na druhém místě Roman Berbr, o němž Luděk Mádl s odkazem na postavu Voldemorta z Harryho Pottera píše jako o tom, "jehož jméno se nevyslovuje", a na třetím spolumajitel a šéf Sparty Daniel Křetínský.

Je nanejvýš pravděpodobné, že první změna pořadí  – a počítáme, že může být docela podstatná na kterékoliv z padesáti sledovaných pozic – přijde po valné hromadě FAČR příští sobotu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Záchranná stanice Prahy pro volně žijící živočichy loni přijala 5275 zvířat

Pracovníci záchranné stanice hlavního města pro volně žijící živočichy loni přijali 5275 zvířat 138 druhů, podobně jako o rok dříve. ČTK to sdělila Petra Fišerová, mluvčí městské organizace Lesy hlavního města, která záchrannou stanici v pražských Jinonicích provozuje. Stanice se loni starala o 786 ježků, což byl nejvyšší počet v historii stanice.

"Rok 2021 byl výjimečný příjmem velkého množství ježků. Celkem jsme jich přijali 786, z toho bylo více než 280 osiřelých ježčích mláďat. Důvodem vysokého počtu přijatých ježků mohou být vhodné klimatické podmínky pro opakované vrhy ježků, ale zároveň více střetů s aktivitami člověka," uvedla Fišerová.

Nejčastěji se do záchranné stanice dostávali živočichové, kteří utrpěli zranění. Obvykle šlo o střety s vozidlem nebo o nárazy do překážek jako jsou skleněné plochy nebo trolejové vedení. Dvě třetiny zvířat v záchranné stanici loni tvořili ptáci. V péči pracovníků záchranné stanice loni skončilo také 219 zajíců, 114 veverek, zhruba stovka netopýrů a 50 srnců.

Počet zraněných či jinak handicapovaných zvířat, které stanice ročně přijme, podle mluvčí v posledních letech stoupá. Zatímco například v roce 2017 bylo nově přijato 4134 zvířat, v roce 2021 jich bylo zhruba o tisíc více. Dosud nejvíce zvířat bylo přijato v roce 2019, kdy se pečovatelé starali o 5368 živočichů. Stanice v pražských Jinonicích funguje od roku 2012.

Zdroj: ČTK
Další zprávy