Pelta na valné hromadě laškoval: Zrušil jsem komoru Moravy

ČTK ČTK
7. 6. 2014 15:09
Valná hromada Fotbalové asociace České republiky neměla na programu kontroverzní témata, a tak se obešla bez obvyklých sporů mezi českou a moravskou komorou.
Miroslav Pelta na valné hromadě FAČR.
Miroslav Pelta na valné hromadě FAČR. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Valná hromada Fotbalové asociace České republiky neměla na programu kontroverzní témata, a tak se obešla bez obvyklých sporů mezi českou a moravskou komorou. Ty spolu tentokrát spolupracovaly a jednomyslně odhlasovaly spíše formální legislativní úpravy ve stanovách či systém přerozdělování členských příspěvků.

"Jsem rád, že to proběhlo hladce. V minulosti byl v jednotnosti problém, protože nebyl jednotný výkonný výbor a bojovalo se o každý hlas. Teď ale o většině věcí rozhodujeme ve shodě. Jednotu určitě cítím," řekl předseda FAČR Miroslav Pelta na tiskové konferenci i v reakci na předchozí výzvu ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka k jednotě ve fotbalovém hnutí. "Je to až nezdravé, když po letech není žádná kontroverze," dodal Pelta.

Pelta zrušil Moravany

Sám se postaral o jediný drobný zádrhel, když při prvním hlasování zapomněl na moravskou komoru. Pohotově a s humorem na to ale zareagoval. "Při volbě předsedy jste mi dali důvěru jako moravskému kandidátovi, tak jsem se podle toho zachoval. Dva moravské kluby sestoupily z ligy a zrušil jsem vás, ještě než valná hromada začala," prohlásil Pelta a sklidil potlesk od pobavených delegátů.

Hladký průběh valné hromady umocnil Peltovo přesvědčení, že mu fotbalové hnutí důvěřuje, i když fanoušci volají po jeho odvolání mimo jiné kvůli nařízením, která mají vést ke zvýšení bezpečnosti na stadionech. "Cítím silnou důvěru uvnitř hnutí, zvlášť když nikdo nepřišel s návrhem na mé odvolání, což umožňuje jen valná hromada. Teď bych potřeboval větší podporu u veřejnosti. Na tom je třeba pracovat. Stejně jako na důvěře veřejnosti ve fotbal," řekl Pelta.

Gratuloval i Jansta

Předsedy FAČR se zastal šéf České unie sportu a předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta. "Jsem rád, že pan Pelta společně s panem ministrem Chládkem po utkání Baníku Ostrava a Sparty vystoupili a řekli, že podobné chování na stadionech musí skončit. Je to v zájmu celého sportu, nejen fotbalu. Proto mě mrzí, co se teď na stadionech proti němu děje," řekl Jansta.

Kritizoval především majitele klubů, že proti skandování vulgárních výrazů na adresu Pelty razantněji nevystoupili. "Štve mě, že to kluby neřeší. Já také vlastním sportovní klub (basketbalisty Nymburku) a toto bych tvrdě řešil. Jak chcete, aby předseda vyjednával o penězích pro vás, když je veřejně dehonestován skupinou lidí. Přitom podle průzkumů většina lidí souhlasí s opatřeními proti radikálním fanouškům, která se zavádí," uvedl Jansta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy