Osmifinále nabídne bitvu rivalů i duely outsiderů

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
26. 6. 2010 8:00
Do SF se probojuje minimálně jeden nečekaný tým
Foto: Reuters

Johannesburg - Je dobojováno. Alespoň v základních skupinách fotbalového mistrovství světa, jež oddělily zrno od plev, tedy šestnáct nejlepších týmů od stejného počtu poražených.

A poněkud překvapivě mezi plevami jsou druhdy velikáni světového fotbalu: s mistrovstvím světa se rozloučili stále ještě úřadující šampioni Italové, které vyřadila potupná prohra se Slováky, nebo finalisté minulého mundialu Francouzi.

Namále měli i další favorité, v posledním zápase se zachraňovali třeba Španělé, Angličané či Němci. A právě poslední dva zmiňované celky čeká vzájemný duel už v osmifinále turnaje, takže jeden z nich odjede domů mnohem dřív, než se čekalo.

Čtěte také:

I samba může nudit. Portugalsko - Brazílie bez gólů 
Slováci zažívají, co Češi při hokeji. Sedmé nebe
Bezchybní Nizozemci varují: Slováky nesmíme podcenit
MS fotbal: Drama až do konce, Anglie a USA jdou dál

Na vítěze anglosaského duelu navíc ve čtvrtfinále čeká buďto dosud bezchybná Argentina, a nebo druhý tým skupiny A Mexiko, takže je jasné, že minimálně dva favorité turnaje odletí domů ještě před semifinále.

Naopak výsledky ve skupinách určily, že alespoň jeden z takzvaných "outsiderů" (či přesněji řečeno překvapivě dobře hrajících týnů) se mezi čtyři nejlepší dostane. Do semifinále totiž jistě nakoukne jeden ze čtveřice Uruguay - Jižní Korea (první osmifinálová dvojice) a USA - Ghana (druhá osmifinálová dvojice).

Hodně těžké to budou mít v druhé fázi turnaje Slováci. Těm se sice podařilo postoupit ze skupiny, v níž většina odborníku favorizovala Itálii, jenže už v osmifinále je čeká Nizozemí, které neztratilo ještě ani bod, a i kdyby se bývalým federálním partnerům Česka podařilo postoupit, narazí ve čtvrtfinále na lepšího z dvojice Brazílie - Chile.

První tým "slovenské" skupiny Paraguay zase narazí v osmifinále na Japonsko, přičemž vítěze tohoto duelu čeká lepší z iberijského derby mezi Portugalskem a Španělskem.

Osmifinálové dvojice:

Uruguay - Jižní Korea
USA - Ghana
Nizozemsko - Slovensko
Brazílie - Chile
Paraguay - Japonsko
Španělsko - Portugalsko
Argentina - Mexiko
Německo - Anglie

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy