OBRAZEM Majitelé evropských pohárů: Šmicer, Baroš a další!

OBRAZEM Majitelé evropských pohárů: Šmicer, Baroš a další!
Petr Čech - Přesně před rokem česká gólmanská jednička zvedlala nad hlavu trofej pro vítěze Champions League. Chelsea ve finále porazila Bayern Mnichov 2:1. Čech měl na vítězství lví podíl, protože o nejlepším týmu rozhodly až pokutové kopy.
Tomáš Ujfaluši - Další relativně nedávné vítězství českého fotbalisty. Český stoper v dresu Atlética Madrid vyhrál Evropskou ligu v roce 2010. Byl to první ročník po přejmenování soutěže z Poháru UEFA.  Atlético pak získalo i Superpohár.
Tomáš Hübschmann - Český záložník vyhrál Pohár UEFA v roce 2009 v dresu Šachťaru Doněck. Ve finále to ale bylo drama. Werder Brémy porazili až v prodloužení 2:1. Hübschmann tehdy sice nehrál kvůli karetnímu trestu, ale úspěch se mu pochopitelně počítá.
Radek Šírl - Evropský zářez má také obránce Šírl, který v roce 2008 ovládl s ruským Zenitem Petrohrad Pohár UEFA a následně i Evropský superpohár.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
15. 5. 2013 5:00
Podívejte se na obrazový přehled českých fotbalistů, kteří získali některý z evropských pohárů.

Praha - Petr Čech se ve středu pokusí přidat další trofej do své fotbalové sbírky. V dresu Chelsea se postaví ve finále Evropské ligy Benfice Lisabon.

Podívejte se v našem přehledu, kteří čeští hráči získali v minulosti některý z evropských pohárů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy