9. 3. 2008 19:19
Stuttgart - Brémy 6:3
Christian Lell a Luca Toni oslavují gól Bayernu Mnichov
Christian Lell a Luca Toni oslavují gól Bayernu Mnichov | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Norimberku bez českých hráčů v boji o záchranu v Bundeslize opět nebodovali naplno. V neděli v utkání třiadvacátého kola doma uhráli se třetím Hamburkem bezbrankovou remízu.

Místo Jana Kollera, jenž si odpykával distanc za plivnutí na soupeře ze zápasu s Hannoverem, nastoupil na hrotu útoku Slovák Robert Vittek.

Chybujícího gólmana Jaromíra Blažka nahradil v brance Daniel Klewer. Na hřišti se neobjevil ani zraněný kapitán Tomáš Galásek.

Bavorskému klubu mohl k výhře pomoct Zvjezdan Misimovič, jenže neproměnil nařízený pokutový kop před koncem první půle.

Norimberku získaný bod nepomohl uniknout ze sestupových příček. Za Hamburk odehrál celý zápas David Jarolím, jenž inkasoval žlutou kartu.

Na Hamburk, jemuž patří v tabulce třetí příčka, se dotáhl na rozdíl jediného bodu Leverkusen, který po brankách Gekase a Barnetty porazil Hannover 2:0.  V týmu hostí zůstal Jiří Štajner jen na lavičce náhradníků.

Gomez rozstřílel Werder

Fotbalistům Werderu Brémy se vzdaluje mistrovský titul. Zatímco vedoucí Bayern Mnichov v sobotu porazil Karlsruhe, oni nestačili na Stuttgart.

Bavorský velkoklub neměl problém s nováčkem z Karlsruhe, kterého porazil díky brankám Toniho a Ribéryho 2:0. Přestože svěřenci Ottmara Hitzfelda hráli ve čtvrtek utkání Poháru UEFA na hřišti soupeře, nyní podali další bezchybný výkon.

Těžšího soupeře měly naopak Brémy. Po dva dny staré prohře s Glasgow Rangers musely znovu na stadion soupeře, navíc šlo o Stuttgart, tedy obhájce titulu.

Hostující tým sice poslal do vedení už v deváté minutě Hugo Almeida, ale jeho hlavička jakoby probudila spícího draka. Domácí VfB hned odpovědělo, když srovnal Gomez. Německý kanonýr se trefil ve čtvrtém utkání v řadě, z jeho strany to ale nebylo vše.

Teprve 22letý reprezentant se ukázal v tom nejlepším světle. Přidal další dva góly, čímž si připsal svůj letošní první hattrick. Na svém kontě má nyní čtrnáct branek a rázem se vyšvihl po bok Kloseho na první místo mezi kanonýry.

Famózní výkon předvedl také Cacau. Na hřiště přišel v 61. minutě a během pěti minut zaznamenal gól a jednu asistenci. Nakonec to byl právě on, kdo uzavřel skóre. Stuttgart porazil Brémy 6:3.

Fenin nepřekonal Laštůvku

Martin Fenin v dresu Frankfurtu odehrál celý zápas proti Bochumi, ale opět se neprosadil. Pokusy domácích fotbalistů, až na střelu Toskiho z 49. minuty, zlikvidoval Jan Laštůvka.

Čtěte více:
Skácel probudil sebe i Berlín. A teď chce dát gól

Čekal jsem trest, přiznal Koller. Ale končit nehodlá
Šimák jásá nad nabídkou Stuttgartu. Cítí životní šanci

Český brankář si zachytal, už ve třinácté minutě ho prověřil kapitán Eintrachtu Amanatidis. Bývalý hráč Ostravy, Doněcku a Fulhamu byl u levé tyče včas. Po půlhodině měl velkou příležitost Fenin, ale ze čtrnácti metrů se pořádně netrefil.

Bochum se do velkých příležitostí nedostala. Nakonec hosté vybojovali bod za remízu 1:1, když v 67. minutě skóroval z přímého kopu Azaouagh. Hostující kouč musel být spokojen, střídající Azaouagh předtím pobyl na trávníku sotva pět minut.

Schalke a trenér Mirko Slomka udrželi euforii z postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů. V sobotu nedali šanci zachraňujícímu se Bielefeldu, který na jeho hřišti porazili 2:0.

Wolfsburg doma porazil Chotěbuz 3:0. Kouč Felixe Magath tentokráte nechal jen na lavičce českého stopera Jana Šimůnka.Na straně Energie odehrál Michal Papadopulos druhý poločas, ale neprosadil se.

Norimberk - Hamburk 0:0
Leverkusen - Hannover 2:0